Partnerzy portalu

MRPiT: około 4 mld zł wciąż do wykorzystania w ramach bonu turystycznego

  • PAP
  • 21 maja 2021 - 12:09
Mamy jeszcze około 4 mld zł do wykorzystania w ramach bonu turystycznego – poinformowała w piątek wiceminister rozwoju, pracy i technologii Olga Semeniuk. Zaapelowała do Polaków, aby korzystali z tego wsparcia, opłacając wyjazdy wakacyjne w kraju.
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Założeniem Polskiego Bonu Turystycznego jest wsparcie zarówno polskich rodzin, jak i rodzimej branży turystycznej, która znacząco ucierpiała w wyniku pandemii COVID-19. Wsparcie w wysokości 500 zł przysługuje na każde dziecko. Na dziecko z orzeczoną niepełnosprawnością opiekunowie dostaną dodatkowy bon, także o wartości 500 zł.

Według wiceminister dotychczasowy, niewystarczający poziom wykorzystania tego wsparcia wynika przede wszystkim z kilkumiesięcznego zamknięcia w ramach lockdownu obiektów, w których można zrealizować vouchery.

"Wszystko to było uzależnione i doprowadziło do niepełnych możliwości wykorzystania tego bonu. Dziś mamy narodowy program szczepień na bardzo wysokim poziomie, jeżeli chodzi o wyszczepienie populacyjne, mamy również szerokie grono osób, które są ozdrowieńcami" - dodała.

Jak zaznaczyła przedstawicielka resortu rozwoju, do ministerstwa zgłaszają się inne branże, np. weselna i fitness z postulatami utworzenia dla nich bonu, ale obecnie nie są rozważane możliwości ich powołania.

"My dzisiaj skupiliśmy się, aby do turystyki włączyć jak najwięcej podmiotów, w których można płacić tymi środkami. Dzisiaj nie rozpatrujemy w kategoriach tworzenia kolejnych bonów, a tak naprawdę zrealizowania bonu turystycznego na tę kwotę, którą założyliśmy" - zapowiedziała Semeniuk.

Bon można wykorzystać płacąc za usługi hotelarskie i imprezy turystyczne na terenie Polski, a także zorganizowane wycieczki wraz z wszelkimi atrakcjami przewidzianymi przez organizatorów w ramach oferty. Zgodnie z założeniami z vouchera można skorzystać do końca marca 2022 r.

Bonem turystycznym można płacić u przedsiębiorców, którzy zarejestrowali się w bazie Polskiej Organizacji Turystycznej.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!