Partnerzy portalu

NCK: Ruszył nabór wniosków do programu "Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne" 2022

  • PAP
  • Opublikowano: 12 listopada 2021 - 17:22
Dwa miliony złotych na nowatorskie działania animacyjne domów kultury przeznaczono w programie "Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne" 2022. Zgłoszenia można nadsyłać do 13 grudnia - poinformował w piątej na Twitterze dyrektor Narodowego Centrum Kultury (NCK) prof. Rafał Wiśniewski.

Jak podkreślono na stronie NCK, "w stosunku do poprzednich edycji o 25 proc. zwiększa się budżet programu - do 2 mln zł".

Wyjaśniono, że program "Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne" w 2022 r. "skierowany jest do domów kultury, które gotowe są prowadzić nowatorskie działania animacyjne projektowane na podstawie przeprowadzonej wcześniej diagnozy i poddane ewaluacji, a ukierunkowane na bezpośrednią i bliską współpracę z przedstawicielami społeczności lokalnej".

"W ramach programu (...) można ubiegać się o dofinansowanie realizacji zadania składającego się z dwóch części" - napisano.

Jak zaznaczono, "pierwsza część obejmuje przeprowadzenie diagnozy identyfikującej zasoby i samodzielne inicjatywy mieszkańców w danej społeczności lokalnej; opracowanie i podanie do wiadomości publicznej zasad wyboru inicjatyw oraz dokonanie wyboru od 3 do 7 różnorodnych inicjatyw wraz z uzasadnieniem wyboru podanym do publicznej wiadomości, a także stworzenie wraz z autorami wybranych inicjatyw planu ich wspólnej realizacji". "Druga część zadania obejmuje realizację wspólnie z autorami od 3 do 7 inicjatyw oraz dokonanie ewaluacji zadania uwzględniającej wszystkie przeprowadzone w ramach zadania inicjatywy" - napisano na stronie NCK.

Przypomniano, że program "Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne" realizowany jest od 2013 r. "W edycji programu na rok 2022 zwiększyliśmy kwotę dofinansowania, która od kilku lat pozostawała w tej samej wysokości. Wnioskodawcy mogą ubiegać się o dofinansowanie w wysokości do 10 tys. zł na I część zadania i do 30 tys. na II część" - czytamy w informacji o programie.

Podkreślono, że o dofinansowanie w programie "Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne" 2022 nie mogą ubiegać się beneficjenci tego programu w latach 2019-21.

Wnioski należy składać poprzez system SOP na stronie: https://sop.nck.pl/site/login.

Nabór wniosków trwa do 13 grudnia br.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!