Partnerzy portalu

Nowe drogi rowerowe w Gliwicach łapią poślizg. Unieważnione dwa postępowania

W czterech miejscach w Gliwicach miały powstać nowe odcinki dróg rowerowych. Niestety, wykonanie dwóch z nich na pewno się opóźni. Zarząd Dróg Miejskich unieważnił postępowania przetargowe dotyczące projektu przebudowy ulicy Kujawskiej i Portowej.

Nie wiadomo jeszcze, kto zaprojektuje trakt dla użytkowników jednośladów przy ulicy Knurowskiej oraz na ulicach Jana Pawła II i Nowy świat, rozstrzygnięto jednak, które ulice na razie nie zostaną przebudowane.

W przypadku ulicy Portowej uzasadnienie takie jest zgodne z rzeczywistością – najniższa złożona oferta była o 9 tys. zł wyższa, niż środki zaplanowane przez ZDM. Jednak w przypadku ulicy Kujawskiej, jeden z potencjalnych wykonawców zmieścił się w budżecie założonym przez urzędników.

- Nie tylko cena, ale także inne kryteria brane są pod uwagę. Wpływ na wybór miało również kryterium – doświadczenie projektanta – wyjaśnia Jadwiga Stiborska, rzeczniczka ZDM.

Jak zapewnia Stiborska, ogłoszenie przetargowe ukaże się w najbliższym czasie. Nie zmienia to faktu, że przebudowa ulic Portowej i Kujawskiej zostanie opóźniona.

– Decyzja o unieważnieniu dwóch części przetargu na projekty nowych dróg rowerowych jest dla nas kompletnie niezrozumiała. Założone kwoty zostały przekroczone nieznacznie – o kilka tysięcy i nie ma sensu opóźniać tak ważnych inwestycji dla tak niedużych kwot, zwłaszcza, że nie ma gwarancji, że w ewentualnym powtórzonym przetargu kwoty będą niższe – komentuje Tomasz Herud, prezes stowarzyszenia Gliwicka Rada Rowerowa.

Oznacza to kolejne opóźnienia w budowie tych dróg rowerowych, a obie miały być gotowe w zeszłym roku – pisze Herud w serwisie facebook.com.

Zarząd Dróg Miejskich ogłosił w marcu przetarg na “Wykonanie dokumentacji projektowych przebudowy dróg w Gliwicach”. W ramach tej inwestycji w czterech miejscach w Gliwicach – wzdłuż ulicy Knurowskiej, Jana Pawła II/ Nowy Świat, Kujawskiej oraz Portowej miało powstać łącznie 2,6 km dróg rowerowych, które łączyć będą centrum miasta z poszczególnymi dzielnicami Gliwic.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!