Nowe prawo wodne. Mariusz Gajda: Ustawa będzie zapobiegać powodziom i podtopieniom

• Ustawa prawo wodne będzie zobowiązywała miasta do inwestowania w sieci kanalizacji deszczowych i zbiorniki retencyjne.
• Gajda podkreślił również, że mimo obecnej sytuacji pogodowej, wciąż mamy problem z suszą. – Musimy wprowadzać systemy, które będą tę wodę retencjonować – zaznaczył.
Podczas konferencji prasowej Ministerstwa Środowiska, która zbiegła się w czasie z intensywnymi opadami deszczu w całej Polsce, wiceminister środowiska Mariusz Gajda przekonywał, że nowe prawo wodne pozwoli zapobiegać sytuacjom kryzysowym, w tym powodziom miejskim i podtopieniom.
– Przygotowujemy nowe prawo wodne, żebyśmy byli znacznie lepiej przygotowani do takich sytuacji, jak w tej chwili, a także tych znacznie trudniejszych – powiedział wiceminister Gajda. – Między innymi dlatego przepisami nowej ustawy prawo wodne integrujemy służby gospodarki wodnej, które obecnie są rozproszone na różnych szczeblach. Wprowadzamy wspólne zarządzanie gospodarką wodną. Rzeka i wały będą znajdowały się w jednych rękach, to jedna z podstaw we właściwym zarządzaniu ryzykiem przeciwpowodziowym – zaznaczył wiceminister.
Czy Polaków będzie stać na mieszkania? Zobacz najnowszą debatę

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU SAMORZĄDOWEGO
lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie. Nie masz konta? Kliknij i załóż konto!

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.