Nowy mObywatel z opcją opłat podatków lokalnych. Rusza pilotaż

Aplikacja mObywatel została pobrana do tej pory przez niemal 10 mln Polaków. (fot. Cyfryzacja KPRM/FB)
Centralny Ośrodek Informatyki przygotował platformę e-Płatności, która umożliwi obywatelom realizację zobowiązań finansowych online wobec urzędu. Rozwiązanie będzie udostępnione w aplikacji mobilnej mObywatel oraz w serwisie mObywatel.gov.pl. Niebawem rusza pilotaż.
W lutym rząd przyjął projekt ustawy o aplikacji mObywatel, która zakłada zrównanie dokumentu elektronicznego z plastikowym dowodem osobistym. 10 marca przyjął ją Sejm.
Minister w KPRM Adam Andruszkiewicz mówił wówczas, że proponowane zapisy "zobligują podmioty państwowe i komercyjne do respektowania aplikacji mObywatel na równi z (tradycyjnym) dowodem osobistym".

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU SAMORZĄDOWEGO
lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie. Nie masz konta? Kliknij i załóż konto!

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
KOMENTARZE1