Partnerzy portalu

Od 1 kwietnia wnioski o dopłaty do rodzin pszczelich

Od 1 kwietnia br. będzie można składać wnioski o dofinasowanie do przezimowanych rodzin pszczelich. W tym roku stawka płatności wzrosła do 50 zł. Wsparcie ma charakter pomocy de minimis w rolnictwie - poinformowała Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

O dofinansowanie będą się mogli ubiegać pszczelarze prowadzący działalność nadzorowaną w zakresie utrzymywania pszczół wpisani do rejestru prowadzonego przez Powiatowego Lekarza Weterynarii oraz posiadający numer ewidencji producentów nadany przez ARiMR.

Jeżeli hodowca pszczół chce otrzymać pomoc, a nie jest zarejestrowany w ARiMR, musi wystąpić o nadanie numeru ewidencyjnego najpóźniej w dniu składania wniosku o wsparcie - zaznaczono w komunikacie.

W tym roku dofinansowanie do każdej rodziny pszczelej, której udało się przetrwać zimę wynosi 50 zł, w poprzednim roku było to 20 zł.

Nabór będzie prowadzony do 31 maja 2023 r.

W dniu jego rozpoczęcia na stronie internetowej Agencji zostanie zamieszczony wzór wniosku wraz z instrukcją wypełniania.

Dokumenty będą przyjmować biura powiatowe ARiMR. Wnioski będzie można składać osobiście lub przez pełnomocnika, wysyłać poleconą przesyłką rejestrowaną nadaną w placówce Poczty Polskiej lub za pośrednictwem platformy ePUAP.

Pula środków na ten cel w tegorocznym naborze wynosi 60 mln zł. W 2021 r. było to 20 mln zł, a w ubiegłym roku - 23 mln zł - poinformowała ARiMR.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!