Partnerzy portalu

Okęcie jednak jest uciążliwe

Mieszkańcy terenów przy lotnisku na Okęciu w Warszawie znów mogą się domagać odszkodowań za hałas, gdyż sąd apelacyjny uznał, że obszar ograniczonego użytkowania na Okęciu nadal obowiązuje.
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Dzięki wprowadzeniu przez wojewodę w 2007 r. obszaru ograniczonego użytkowania warszawiacy mieszkający przy lotnisku mogli domagać się od Polskich Portów Lotniczych odszkodowań z powodu hałasu i zanieczyszczenia środowiska, a co za tym idzie – spadku wartości ich nieruchomości – informuje „Życie Warszawy”.

Na taki krok zdecydowało się ok. 200 osób. Po odrzuceniu wniosków przez PPL skierowały pozwy do sądu. Podczas gdy sprawy sądowe były w toku, rok temu Naczelny Sąd Administracyjny uznał, że rozporządzenie wojewody straciło moc. I mieszkańcy przegrywali sprawy.

Teraz sąd apelacyjny uznał, że obszar ograniczonego użytkowania na Okęciu nadal obowiązuje. Jak na razie PPL nie wypłaciły odszkodowania nikomu – podaje „Życie Warszawy”.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!