Partnerzy portalu

Okresowe zamknięcie dla samochodów mostu w Słubicach. Granicę przekroczymy gdzie indziej

Podczas miejskiego święta Hanzy od piątku do niedzieli (12-14 lipca br.) zostanie wyłączony z ruchu samochodowego most graniczny łączący Słubice (Lubuskie) z Frankfurtem nad Odrą w Niemczech – poinformowała w poniedziałek (8 lipca) rzeczniczka Urzędu Miejskiego w Słubicach Beata Bielecka.
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Ograniczenia w ruchu kołowym będą obowiązywały od godz. 8.00 w piątek do godz. 18.00 w niedzielę. W tym czasie kierowcy będą mogli przejechać granicę w pobliskim Świecku lub oddalonym o około 30 km Kostrzynie nad Odrą.

Jak przekazała rzeczniczka, podczas święta Hanzy kierowcy muszą się liczyć również z innymi zmianami w organizacji ruchu w Słubicach. Wyłączone będą fragmenty ul. Kościuszki i jednokierunkowej ul. 1 Maja. Objazd do ul. Jedności Robotniczej, Kopernika i Nadodrzańskiej będzie się odbywał ul. Mickiewicza, która od skrzyżowania z ul. Dąbrówki do skrzyżowania z ul. Jedności Robotniczej będzie dwukierunkowa.

Od 12 do 14 lipca sąsiadujące Słubice i Frankfurt nad Odrą po raz kolejny organizują wspólnie miejskie święto Hanzy. Po polskiej stronie zaplanowano wiele koncertów - do Słubic przyjadą m.in. zespoły Enej, Weekend i Bajm. Nowością będzie kosmiczne miasteczko, które powstanie przy pl. Przyjaźni.

- W tymże miasteczku będą odbywały się występy muzyczne, warsztaty, plenery artystyczne, widowiska taneczne, performance, zakończone wspólnymi koncertami, widowiskami audiowizualnymi zsynchronizowanymi z ambitną muzyką elektroniczną, serwowaną przez lokalnych młodych twórców - zapowiedziała Bielecka.

Oficjalne otwarcie święta Hanzy nastąpi w piątek (12 lipca br.) na moście łączącym oba miasta.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!