Partnerzy portalu

Ostatnie dni na złożenie sprawozdań przez Koła Gospodyń Wiejskich

  • PAP/AT
  • Opublikowano: 26 stycznia 2021 - 11:38
31 stycznia upływa termin na złożenie sprawozdania z rozliczenia dotacji otrzymanej z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przez Koła Gospodyń Wiejskich - przypomina ARiMR. W u.br. z dotacji skorzystało 9,4 tys. kół otrzymując 32,9 mln zł.

ARiMR w 2020 r. miała zarezerwowane na ten cel 40 mln zł.

Koła mogły wydać te pieniądze m.in. na na prowadzenie działalności społeczno-wychowawczej i oświatowo-kulturalnej w środowiskach wiejskich; wspieranie przedsiębiorczości kobiet; działanie na rzecz poprawy warunków życia i pracy kobiet na wsi; rozwijanie kultury ludowej, zwłaszcza lokalnej i regionalnej.

Dotacja wynosiła od 3 do 5 tys. zł w zależności od liczebności koła.

KGW, które mają z tym problem z rozliczeniem dotacji mogą skorzystać z pomocy "telefonicznego dyżuru księgowej", który uruchomił Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi. Fachową poradę można otrzymać pod numerem telefonu 500-562-565 codziennie do najbliższej niedzieli 31 stycznia, w godz. 16.00-18.00.

W związku z tym, że 31 styczeń - to niedziela, biura powiatowe Agencji będą przyjmowały je jeszcze w poniedziałek, 1 lutego.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!