Partnerzy portalu

Pieniądze ze sprzedaży szkoły pójdą na szpital

Starostwo w Wadowicach przymierza się do likwidacji filii szkoły rolniczej w Zatorze. 4 mln zł ze sprzedaży budynku chce przeznaczyć na budowę pawilonu Szpitala im. Jana Pawła II w Wadowicach.
Budynek szkoły w Zatorze to łakomy kąsek dla potencjalnych inwestorów – pisze „Gazeta Krakowska”.

Nieruchomość jest położona przy głównej drodze z Wadowic do Oświęcimia, na dodatek w rynku miasta. Ma 370 mkw powierzchni i 7-arową działkę.

Z planów starostwa niezbyt zadowoleni są rodzice i władze szkoły, bo to oznacza mniej etatów dla nauczycieli, a także zmniejszenie subwencji oświatowej.

Nie wiadomo czy te argumenty przekonają starostwo, które podkreśla, że w filii w Zatorze z innych powiatów uczy się tylko 20 dzieci i w sprawie likwidacji placówki podjęło już uchwałę intencyjną. Być może szkołę uratują wspólnymi siłami rodzice i nauczyciele.

Mieszkańcom potrzebny jest zarówno szpital jak i szkoła. Skąd starostwo weźmie kasę na szpital? Jednym z pomysłów jest, aby każda gmina dołożyła z własnego budżetu do budowy szpitala. Kwota zależna ma być od liczby mieszkańców. Z taką propozycją wyszli gospodarze Tomic i Wadowic – pisze „Gazeta Krakowska”.
.
KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!