Partnerzy portalu

Płock: Zmianę organizacji ruchu w dzielnicy Radziwie przełożono na 3 listopada

  • PAP
  • 27 października 2021 - 11:08
Na 3 listopada przełożono kolejną zmianę organizacji ruchu w dzielnicy Płocka - Radziwie w związku z dalszym etapem przebudowy tamtejszej ul. Kolejowej. Wtedy też zaczną obowiązywać nowe objazdy dla pojazdów osobowych, ciężarowych i autobusów, w tym przejeżdżających przez miasto tranzytem.

Wcześniej Urząd Miasta Płocka zapowiadał, że prace remontowe na ul. Kolejowej oraz zmiana organizacji ruchu w tym rejonie nastąpi w środę. Zapowiedziane na 27 października 2021 r. rozpoczęcie przebudowy ul. Kolejowej na odcinku od ronda Lajourdie do skrzyżowania z ul. Zieloną zostało przełożone na 3 listopada 2021 r. - poinformował płocki samorząd, dodając, że również w tym terminie zaczną obowiązywać wyznaczone uprzednio objazdy.

Według Urzędu Miasta Płocka, gdy Miejski Zarząd Dróg przystąpi do realizacji drugiego etapu przebudowy ul. Kolejowej, 3 listopada w położonej na lewym brzegu Wisły dzielnicy Radziwie z ruchu samochodowego zostanie wyłączony kolejny odcinek między skrzyżowaniem z ul. Popłacińską a ul. Zieloną, przy czym nadal zamknięty pozostanie odcinek od ronda Lajourdie do ul. Popłacińskiej. W związku ze zmianami przewidywane jest tam wprowadzenie objazdów dla samochodów osobowych, ciężarowych i autobusów, w tym dla przejeżdżających tranzytem.

Objazd dla pojazdów osobowych do 2,5 ton z centrum Płocka do dzielnicy Radziwie i drogi krajowej nr 62 w kierunku Łącka poprowadzi przez Most Legionów Marszałka Józefa Piłsudskiego i ulicami: Portową, Popłacińską, Stoczniową, Zieloną i Kolejową. Natomiast objazd do płockiej dzielnicy Radziwie i drogi krajowej nr 62 od strony Włocławka w kierunku do Łącka przebiegał będzie ulicami: Popłacińską, Stoczniową, Zieloną i Kolejową, a dalej w kierunku Warszawy - drogą krajową nr 60, czyli Trasą Popiełuszki i Mostem Solidarności.

Także 3 listopada dla pojazdów ciężarowych i ruchu tranzytowego wprowadzony zostanie objazd na trasie Płock - Włocławek drogą krajową nr 62 przez Rondo Wojska Polskiego, a następnie Trasą Popiełuszki i Mostem Solidarności, czyli drogą krajową nr 60 do Łącka i Gostynina oraz drogą wojewódzką nr 573 do Nowego Duninowa i dalej ponownie drogą krajową nr 62.

Ul. Kolejowa w Płocku położona jest na lewym brzegu Wisły, w dzielnicy Radziwie. To trasa, gdzie biegnie droga krajowa nr 62 Włocławek - Warszawa i którędy prowadzi dojazd do drogowo-kolejowego Mostu Legionów Piłsudskiego, łączącego obie części miasta. Tymczasową organizację ruchu na części ulic w dzielnicy Radziwie wprowadzono w sierpniu po rozpoczęciu drugiego etapu prac remontowych.

Obecny remont ul. Kolejowej jest kontynuacją prac modernizacyjnych zrealizowanych w latach 2019-2020. Inwestycja kosztowała 8 mln zł i została po połowie sfinansowana ze środków miasta i samorządu Mazowsza. W maju płocki samorząd otrzymał z budżetu państwa ponad 1,9 mln zł na dalsze prowadzenie tam prac.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!