Partnerzy portalu

Podkarpackie, nabór wniosków na drogi lokalne: Do podziału ponad 69 mln zł

Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart ogłosiła nabór wniosków w ramach rządowego „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019”. Podkarpacie ma do wydania w przyszłym roku na ten cel ponad 69 mln zł.

Jak poinformowała dyrektorka biura wojewody Karolina Bogusz, samorządy będą mogły składać wnioski od 1 do 15 września.

W ramach programu gmina, w tym miasto na prawach powiatu, może złożyć tylko jeden wniosek o dofinansowanie, natomiast powiat ziemski - nie więcej niż dwa. Samorządy mogą starać się o dotację do 50 proc. kosztów inwestycji drogowych planowanych na 2018 r., ale nie więcej niż 3 mln zł.

"Wśród inwestycji, które mogą być realizowane w ramach programu są m.in. budowa, przebudowa, remont drogi powiatowej lub gminnej. Zadanie musi być wykonane w 2018 r." - podkreśliła Bogusz.

Wojewoda podkarpacki ma do dyspozycji w tej edycji programu ponad 69 mln zł. Połowa tej kwoty przeznaczona zostanie na inwestycje gminne, połowa na drogi powiatowe.

Czytaj też: Jest rozporządzenie ws. dotacji na remonty i budowę dróg powiatowych i gminnych

Wnioski, które złożą samorządy zostaną ocenione pod względem formalnym i merytorycznym przez specjalnie powołaną w tym celu komisję działającą przy wojewodzie.

Na Podkarpaciu w latach 2009-2016 przebudowano i wyremontowano łącznie ponad 1,1 tys. km dróg lokalnych. Samorządy na realizację zadań otrzymały z budżetu państwa dofinansowanie w wysokości ponad 380 mln zł. 

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!