Partnerzy portalu

Podlaskie: Czas oczekiwania na odprawę w Bobrownikach - 51 godzin

  • PAP
  • 14 listopada 2021 - 20:56
Wciąż długa kolejka ciężarówek czekających na odprawę przed polsko-białoruskim przejściem granicznym w Bobrownikach (Podlaskie). W niedzielę wieczorem czas oczekiwania wyniósł 51 godzin, rano były to 53 godziny.

Oficer prasowy podlaskiej Krajowej Administracji Skarbowej Maciej Czarnecki poinformował PAP, że w kolejce stoi tysiąc ciężarówek. Rano było ich 1 tys. 150.

Według wieczornych danych z aplikacji Regionalny System Ostrzegania (RSO) kolejka na prowadzącej do przejścia drodze krajowej nr 65 ma 20 km.

Czarnecki podał, że w ciągu ostatniej zmiany - czyli 12 godzin - odprawiono 293 ciężarówki, które wyjechały na Białoruś właśnie przez przejście w Bobrownikach. Podczas wcześniejszej dwunastogodzinnej zmiany było to 290 tirów.

Cały czas przed miejscowością Waliły Stacja działa strefa buforowa, której celem jest regulacja ruchu na tej trasie. Gdy odprawiane są kolejne pojazdy z pierwszej części kolejki, sukcesywnie wpuszczane są do niej auta z drugiej jej części. Ruchem w strefie buforowej kierują Straż Graniczna, policja i KAS.

Przejście w Bobrownikach jest od wtorku jedynym przejściem granicznym z Białorusią w województwie podlaskim, przez które kierowcy ciężarówek mogą wyjeżdżać na Białoruś po tym, gdy - w związku z sytuacją kryzysową przy granicy polsko-białoruskiej w rejonie przejścia w Kuźnicy - zamknięto to przejście do odwołania.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!