Partnerzy portalu

Podlaskie: Wciąż są długie kolejki ciężarówek do granicy z Białorusią

  • PAP
  • 7 listopada 2021 - 08:44
Do 31 godzin wydłużył się w niedzielę rano czas oczekiwania kierowców ciężarówek na wyjazd z Polski na Białoruś przez Bobrowniki – wynika z informacji podanych przez Straż Graniczną. W sąsiedniej Kuźnicy na wyjazd z Polski kierowcy tirów musieli czekać 15 godzin.

To dane z porannej zmiany służb na obu przejściach granicznych. Późnym popołudniem w sobotę czas oczekiwania w Bobrownikach wynosił 27 godzin, a w Kuźnicy 21 godzin.

Z powodu znacznej długości kolejek ciężarówek czekających na odprawę, sięgającej kilkunastu kilometrów, na drogach przed tymi przejściami granicznymi utworzone zostały w sobotę po południu strefy buforowe. Utworzono je przed Stacją Waliły (droga do Bobrownik) i przed Sokółką (droga do Kuźnicy). Jak poinformowała policja, strefy przestały obowiązywać po północy w niedzielę.

Strefy buforowe tworzone są na drogach dojazdowych do tych przejść z Białorusią, kiedy kolejka zaczyna się wydłużać i utrudnia ruch samochodów. Wówczas jest dzielona i porządkowana przez Straż Graniczną i policję. Gdy odprawiane są kolejne pojazdy z pierwszej części kolejki, sukcesywnie wpuszczane są do niej auta z drugiej jej części.

Służby przypominają, że zwykle w weekendy na tych przejściach kolejki ciężarówek się wydłużają, co ma związek z tym, że kierowcy jadący na Wschód chcą już na początku tygodnia zajechać do miejsc rozładunku, by wrócić przed kolejnym weekendem.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!