Partnerzy portalu

Polski Ład: Puławy otrzymają ponad 16 mln zł na rozwój

Miasto Puławy otrzyma ponad 16 mln zł z Programu Inwestycji Strategicznych. Środki zostaną przeznaczone na budowę sali gimnastycznej i boisk oraz na budowę sieci wodociągowej i kanalizacji.
  • W ramach rządowego funduszu miasto otrzymało 16 mln 616 tys. 250 zł na dwa zadania - powiedział prezydent Puław Paweł Maj
  • Jedno zadanie to budowa hali i obiektów sportowych koło szkoły podstawowej numer trzy, a drugie to budowa sieci wodociągowej i sanitarnej na terenie Włostowic, Piask, Górnej Kolejowej i ulicy Ceglanej - wymienił.
  • Poseł na Sejm RP Krzysztof Szulowski powiedział, że otrzymane środki będą służyć mieszkańcom i poprawią infrastrukturę miasta.

W poniedziałek (2 października) w Puławach podczas konferencji prasowej prezydent Puław Paweł Maj podkreślił, że otrzymane w ramach Polskiego Ładu pieniądze oznaczają dla miasta rozwój i inwestycję w przyszłość.

"Wreszcie Puławy otrzymały pieniądze po wcześniej nieudanych próbach rządowych inicjatyw lokalnych. Teraz otrzymaliśmy bardzo pokaźną pulę, co pokazuje, że rząd wykonał krok wykonał dobrą stronę, w stronę wspomagania samorządów proporcjonalnie" - powiedział Maj.

W ramach rządowego funduszu miasto otrzymało 16 mln 616 tys. 250 zł na dwa zadania. "Jedno zadanie to budowa hali i obiektów sportowych koło szkoły podstawowej numer trzy, a drugie to budowa sieci wodociągowej i sanitarnej na terenie Włostowic, Piask, Górnej Kolejowej i ulicy Ceglanej" - powiedział Maj i dodał, że przez 23 lata "nie dało się zrobić koło szkoły boiska, które teraz przypomina kartoflisko, a w tej chwili dzieci i młodzież będą mogli godnie korzystać z obiektów sportowych".

Obecny na konferencji poseł na Sejm RP Krzysztof Szulowski powiedział, że otrzymane środki będą służyć mieszkańcom i poprawią infrastrukturę miasta. "Cieszę się, że olbrzymie środki, bo to jest ponad 120 mln zł trafiają na nasz teren i że będą powodem do tego, aby się tu bardzo wiele działo" - podkreślił Szulowski.

Wiceminister rozwoju i technologii oraz pełnomocnik rządu ds. rozwoju lokalnego Artur Soboń podkreślił, że Puławy są ważnym ośrodkiem miejskim w województwie lubelskim, który integruje tę część subregionu. "To miasto o ogromnym potencjale intelektualnym, miasto o swoim znaczeniu gospodarczym i przemysłowym, miasto z aspiracjami jego mieszkańców, które samorząd powinien realizować" - powiedział Soboń i dodał, że dla rządu kluczowe jest, aby programowanie kolejnych transz z Polskiego Ładu, wydatkowanie i realizacja odbywała się w dialogu z samorządami i miastami prezydenckimi, bo "odgrywają one ogromną rolę w tej części inwestycyjnej środków publicznych i są dużymi inwestorami".

Jak zapowiedział prezydent Puław, po otrzymaniu promesy z Bankiem Gospodarstwa Krajowego zostanie ogłoszono przetarg wyłaniający wykonawcę budowy zaplanowanych obiektów. Województwo lubelskie w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych otrzyma ponad 1,8 mld zł.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!