Partnerzy portalu

Posłanka Krystyna Sibińska pyta, czy można wstrzymać użytkowanie obiektu wykonanego samowolnie

• Posłanka Poseł Krystyna Sibińska wystąpiła z interpelacją do ministra infrastruktury i budownictwa. Jej zdaniem zapisy Prawa budowlanego nie są precyzyjne. 
• Według posłanki dokument ten nie określa, czy można wstrzymać użytkowanie obiektu wykonanego samowolnie. 
• Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa stoi na stanowisku, że Prawo budowlane reguluje skutki wystąpienia takiej sytuacji.

Posłanka Krystyna Sibińska w interpelacji do ministra infrastruktury i budownictwa wskazuje, że przepisy Prawa budowlanego nie określają, czy można wstrzymać użytkowanie obiektu wykonanego samowolnie. Dokument ten mówi jedynie o możliwości wstrzymania robót, które są prowadzone albo bez zgłoszenia, albo bez pozwolenia na budowę. 

W odpowiedzi na interpelację podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa Tomasz Żuchowski stwierdza jednak, że ustawa Prawo budowlane reguluje skutki przystąpienia do użytkowania obiektu budowlanego bez zawiadomienia właściwego organu i braku sprzeciwu z jego strony lub bez pozwolenia na użytkowanie w sytuacji, gdy jest ono wymagane.

Więcej o sprawie

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!