Potrzebne rozporządzenie o wsparciu dla lotnisk

Zdaniem Furgalskiego dobrze byłoby poznać skalę finansową potrzeb lotnisk, kiedy stoją one praktycznie nieczynne, a niektóre już wręcz zamknięte (fot.pixabay)
Lista „kluczowych lotnisk użytku publicznego”, czyli tych, które mogą liczyć na wsparcie ze środków tarczy 2.0 wciąż nie jest znana. Które z mazowieckich lotnisk - Modlin czy Radom - przetrwa koronakryzys?
- 142,2 mln złotych – tyle wynosić ma kwota dotacji z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 dla lotnisk, które będą zobowiązane do utrzymania minimalnej gotowości operacyjnej w stanie zagrożenia epidemicznego i stanu epidemii.
- Potrzebne jest teraz szczegółowe rozporządzenie Rady Ministrów, jakie lotniska mają te minimalną zdolność utrzymać i – w ogóle – na czym ma ona polegać – uważa Adrian Furgalski, wiceprezes Zespołu Doradców Gospodarczych TOR.
- Według niego sytuacja wymusi nie tyko weryfikację planów rozwojowych, ale i decyzje o faktycznej likwidacji niektórych lotnisk regionalnych. - Może więc, tak między wierszami mówiąc, to jest dobry pretekst, żeby wycofać się z Radomia – podsuwa ekspert.
Czy Polaków będzie stać na mieszkania? Zobacz najnowszą debatę

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU SAMORZĄDOWEGO
lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie. Nie masz konta? Kliknij i załóż konto!

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
KOMENTARZE1
-
Inżynier
2020-04-14 10:56:45
Dobrym uzupełnieniem dla Okęcia w przypadku wyczerpania jego przepustowości może być teraz lotnisko Pyrzowice. Po planowanym na 2023 r. zakończeniu prowadzonej modernizacji Centralnej Magistrali Kolejowej byłoby można dojechać na tego lotniska z Warszawy Centralnej w czasie poniżej 2 godzin (czyli s... rozwiń