Partnerzy portalu

Projekt noweli ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach zdjęty z porządku obrad Sejmu

Ministerstwo Klimatu i Środowiska wystąpiło do marszałek sejmu o zdjęcie z porządku obrad kontrowersyjnego projektu nowelizacji ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. Taką informację przekazał wiceminister Jacek Ozdoba stronie samorządowej podczas środowego (23 czerwca) posiedzenia Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego.
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.
 • Samorządowcy nie pozostawili suchej nitki na merytorycznej stronie propozycji, ale najbardziej zdenerwowała ich forma procedowania prac nad zmianą tak ważnej dla gmin ustawy.
 • Stanowcze stanowisko strony samorządowej poskutkowało – w środę wiceminister Jacek Ozdoba powiedział, że zwrócił się do Marszałek Sejmu z prośbą o zdjęcie projektu z porządku obrad bieżącego posiedzenia Sejmu.
 • Zapewnił, że resort klimatu i środowiska pozostaje otwarty na dyskusję nad projektem. Według samorządowców projekt należy skierowanie do speckomisji sejmowej, bądź powrócić do prac nad nim w działającym przy Ministerstwie Klimatu i Środowiska zespole roboczym.
strefa premium

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU SAMORZĄDOWEGO

lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie. Nie masz konta? Kliknij i załóż konto!

KOMENTARZE6

 • Witold Potęga 2021-06-25 17:09:15
  Gospodarowanie odpadami jako zadanie własne tak zwanego samorządu, to też nie jest perspektywiczne rozwiązanie, w polskich warunkach. Dlaczego? W Polsce nie ma samorządności. Rządzą szwagry. Problemem jest dotychczasowe koncentrowanie się na ustalaniu para podatków od śmieci. Gospodarowanie będzi...e wtedy, gdy każdy Kowalski będzie znał całość kosztów, a jego opłaty będą zależne także od niego, od starań na rzecz recyklingu. Wójt, burmistrz, czy prezydent powinni co kwartał rozliczać się z gospodarowania, oby coraz bardziej w obiegu zamkniętym. Z tych rozliczeń wynikną starania, indywidualne, przedsiębiorców i gmin. Wstępem do budowy transparentnego systemu będzie wprowadzanie pokwitować za każdy zbiór odpadów, na przykład za pośrednictwem PSZOK-ów. PSZOK-i powinny być oczywiście na rynku. Jeśli wójt uzna, razem z radnymi, że ich PSZOK (gminny) poradzi sobie na rynku, to proszę bardzo, niech próbują.  rozwiń
 • Xenon 2021-06-25 01:08:37
  Holandii eksterminują gęsi w komorach gazowych.
 • ... 2021-06-24 22:02:23
  Do Pozytywna: u nas nie pozwalają zwalczać kornika drzew - a w Danii właśnie wybito wszystkie wolno żyjące dziki!

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!