Partnerzy portalu

Przybędzie płatnych dróg

Im więcej kilometrów objętych opłatami, tym większe wpływy do Krajowego Funduszu Drogowego.
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.
Resort transportu chce zawrócić tiry na autostrady, dlatego od lipca przybędzie prawie 330 km płatnych dróg wynika z projektu rozporządzenia Ministerstwa Transportu, które zaplanowało pierwsze rozszerzenie systemu opłat elektronicznych – pisze „ Dziennik Gazeta Prawna”.

Czytaj też: Tir-y uciekły z autostrad i rozjeżdżają drogi lokalne

Resort przewiduje, że od lipca 2012 r. do października 2018 r. nowo objęte opłatami odcinki przyniosą 413 mln zł przychodów. Do obsługi procesu poboru opłat na nowych odcinkach zatrudnionych zostanie ok. 120 osób.

Opłaty dla pojazdów powyżej 3,5 tony zostaną wprowadzone na czterech rodzajach dróg: na ekspresowej S7 na odcinku Elbląg – węzeł Pasłęk-Północ, na drodze krajowej nr 91 od skrzyżowania z ekspresową S5 w okolicach Świecia do Łysomic, na drodze krajowej nr 92 od granicy Konina do Łowicza oraz na drodze krajowej nr 94 od Dąbrowy Górniczej do węzła Modlniczka.
KOMENTARZE3

  • gklewski 2012-03-19 16:34:25
    Mamy możliwość powiedzenia 21 marca Platfusom w Warszawie - Dzień Oburzonych - Dość i basta!!! Inaczej bantustan zwany POlską przestanie istnieć!!! Pamiętajcie rodacy - przestanie istnieć?!
  • JETE 2012-03-19 16:12:12
    Ciekawe,jakie jutro nam szykują? Czy jest jakaś nadzieja?
  • emeryt z 920,-zł 2012-03-19 09:56:05
    Chory pomysł. Już płacimy daninę w paliwie. Wzrosną koszty funkcjonowania przedsiębiorstw i rolnictwa a w konsekwencji zapłaci to każdy z nas. Polska staje się krajem nieprzyjaznym dla mieszkańców!

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!