Rady młodzieżowe na większe kompetencje muszą jeszcze poczekać

W czasie dyskusji poseł Grzegorz Lorek zastanawiał się, jak pogodzić konieczność ukończenia 18 lat dla podejmowania inicjatyw obywatelskich z inicjatywą uchwałodawczą rady młodzieży. (print screen z Komisji)
Sejmowa Komisja Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej nie przeprowadziła pierwszego czytania poselskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o samorządzie gminnym, a jedynie o nim dyskutowała. Ustalono, że projekt będzie procedowany dopiero pod koniec przyszłego miesiąca. Do tego czasu stała podkomisja ds. ustroju samorządu terytorialnego popracuje nad stworzeniem projektu uwzględniającego analogiczne zmiany w ustawach o samorządzie powiatowym i samorządzie wojewódzkim.
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.
- Wprawdzie wszyscy posłowie i wypowiadający się goście byli za nowelizacją, ale w toku dyskusji pojawiło się wiele problemów, które uniemożliwiły jej przyjęcie.
- Posłowie ustalili, że projekt musi uwzględniać możliwość powołania rad młodzieżowych w powiatach i województwach.
- Prace nad nim mają być kontynuowane w ramach stałej podkomisji ds. ustroju samorządu terytorialnego - tak, by pierwsze czytanie odbyło się jeszcze w listopadzie.

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU SAMORZĄDOWEGO
lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie. Nie masz konta? Kliknij i załóż konto!

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
KOMENTARZE2