Partnerzy portalu

Radziwiłł: blisko 800 tys. zł na poprawę bezpieczeństwa pieszych

Do ośmiu samorządów z województwa mazowieckiego trafi blisko 800 tys. zł na poprawę bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych. We wtorek wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł podpisał umowy na dofinansowanie w ramach programu "Razem bezpieczniej" im. Władysława Stasiaka.
  • Zwycięzcami tegorocznej edycji programu "Razem bezpieczniej" im. Władysława Stasiaka zostało osiem samorządów z województwa mazowieckiego.
  • Są nimi: powiat otwocki, wołomiński, wyszkowski, przysuski i ostrowski, a także miasta Raciąż i Pruszków oraz gmina miasto Gostynin.
  • Każdy z samorządów otrzyma po 100 tys. zł.

We wtorek, podczas uroczystego podpisania umów z przedstawicielami samorządów, wojewoda mazowiecki mówił, że wszystkie osiem programów, które wygrały w konkursie tegorocznej edycji programu "Razem bezpieczniej" im. Władysława Stasiaka, związanych jest z poprawą bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych.

"Jak spojrzeć na Polskę, także na województwo mazowieckie, to najbardziej niebezpiecznym miejscem dla ludzi są przejścia dla pieszych" - mówił wojewoda. "I temu ma zapobiegać dofinansowanie tych projektów" - dodał.

"Mam nadzieję, że doposażenie tych ośmiu przejść dla pieszych w województwie mazowieckim, które wiąże się z ich unowocześnieniem, doprowadzi do tego, że uratujemy niejedno życie" - powiedział wojewoda.

Zaznaczył przy tym, że 800 tys. zł to niebagatelna kwota. Wyjaśnił, że te pieniądze zostaną przeznaczone na modernizację i unowocześnienie, a także doposażenie i wprowadzenie różnego rodzaju zabezpieczeń na przejściach dla pieszych.

"Jest rzeczą straszną, że przejścia dla pieszych są jednymi z najbardziej niebezpiecznych miejsc w Polsce, a także na Mazowszu" - mówił Radziwiłł. Wyraził przekonanie, że poprawa bezpieczeństwa, będzie największą satysfakcją, zarówno dla wojewody, który przekazuje rządowe pieniądze, jak i dla samorządowców, którzy przygotowali projekty.

Program "Razem bezpieczniej" z założenia i w praktyce jest kierowany do społeczności lokalnych, które wiedzą najlepiej, z jakimi zagrożeniami mają do czynienia na swoim terenie. To społeczności lokalne zdają sobie sprawę, jaka tematyka profilaktyczno-edukacyjna z zakresu bezpieczeństwa i porządku publicznego jest najbardziej potrzebna i właściwa.

Głównym zadaniem Programu jest zapewnienie bezpieczeństwa w miejscach publicznych, szczególnie poprzez tworzenie lokalnych systemów bezpieczeństwa. Dotyczą one działań na rzecz bezpiecznej przestrzeni, bezpiecznej infrastruktury oraz przeciwdziałania patologiom społecznym i przestępczości pospolitej, do których należą działania profilaktyczno-prewencyjne, informacyjne, edukacyjne.

W ramach tegorocznego naboru wszyscy wojewodowie przekazali do MSWiA łącznie 314 lokalnych propozycji projektów, które gminy i powiaty zaproponowały w kontekście bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych. Wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł rekomendował 21 projektów.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!