Partnerzy portalu

Rail Baltica: modernizacja wiaduktu pod Białymstokiem, problemy w ruchu lokalnym

  • PAP
  • 3 listopada 2021 - 10:44
Rozpoczęła się modernizacja wiaduktu kolejowego w Klepaczach (pow. białostocki) realizowana w ramach inwestycji na odcinku Białystok-Czyżew międzynarodowej trasy kolejowej Rail Baltica. W związku z tymi pracami zamknięta została ważna dla ruchu lokalnego ulica przebiegająca pod wiaduktem.

Mieszkańcy części miejscowości znajdującej się za wiaduktem muszą od środy korzystać z objazdów - albo przez Niewodnicę, albo przez Horodniany. PKP Polskie Linie Kolejowe nie podały informacji, na jaki czas wprowadzono wymuszone względami bezpieczeństwa zmiany w organizacji ruchu.

"Prace przy modernizacji wiaduktu w Klepaczach planowane są do zakończenia modernizacji odcinka Czyżew-Białystok w 2023 roku" - zaznaczył Tomasz Łotowski z zespołu prasowego PKP PLK.

Przebudowa wiaduktu - nad ulicą Kolejową i przepływającą obok rzeką - powiązana jest z modernizacją infrastruktury kolejowej na remontowanym odcinku Białystok-Czyżew. Łotowski dodał, że budżet prac przy wiadukcie w Klepaczach to część ogólnej kwoty kontraktowej, czyli 3,4 mld zł.

Po modernizacji wiadukt zapewni sprawny ruch pociągów oraz wygodne i bezpieczne przejazdy samochodów. Projekt współfinansowany ze środków instrumentu CEF "Łącząc Europę" - (Connecting Europe Facility - CEF).

Odcinek Czyżew-Białystok Rail Baltica to jedna z kluczowych inwestycji kolejowych w województwie podlaskim; łącznie ma być tam ponad trzydzieści wiaduktów. To ostatni odcinek modernizacji trasy kolejowej Warszawa-Białystok. W ramach tej inwestycji szlak zostanie przebudowany w taki sposób, by możliwa była tam jazda z prędkością do 200 km/h w przypadku pociągów osobowych oraz 160 km/h - w przypadku towarowych.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!