Partnerzy portalu

RIO w sprawie kredytu konsolidacyjnego

  • GK/RIO
  • 18 sierpnia 2011 - 08:42 | Aktualizacja: 18 sierpnia 2011 - 08:43
Kredyt konsolidacyjny może być zaciągnięty na spłaty wcześniejszych zobowiązań przy zachowaniu ustawowych wskaźników zadłużenia i ujęciu pełnej kwoty kredytu w przychodach i rozchodach.
Tak napisał zastępca prezesa Regionalnej Izby Obrachunkowej w Katowicach Krzysztof Róg w odpowiedzi na pismo prezydenta Siemianowic Śląskich Jacka Guzego (zabierz głos/oceń prezydenta).

Zgodnie z obowiązującym w chwili obecnej art. 169 ustawy z 30 czerwca 2005 r. o finansach publicznych łączna kwota przypadających w danym roku budżetowym spłat rat kredytów i pożyczek wraz z należnymi odsetkami od kredytów i pożyczek nie może przekroczyć 15 proc. planowanych na danych rok budżetowy dochodów jednostki samorządu terytorialnego.

Samorząd, może zaciągnąć kredyt konsolidacyjny pod warunkiem, że nie spowoduje to zwiększenia kwoty jego zadłużenia, przy jednoczesnym zachowaniu ustawowych wymogów dotyczących wskaźnika spłat przychodów zwrotnych.
KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!