Partnerzy portalu

Rozpoczęła się pierwsza edycja budżetu obywatelskiego woj. łódzkiego

W Łódzkiem ruszyła pierwsza edycja budżetu obywatelskiego. Na urzeczywistnienie projektów, które jeszcze w tym roku zaproponują i wybiorą w głosowaniu mieszkańcy regionu, przeznaczono 5 mln zł. Propozycje będą realizowane w przyszłym roku.
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

- Do dyspozycji mieszkańców regionu oddajemy 5 mln zł. Województwo zostało podzielone na pięć subregionów; do każdego adresujemy 1 mln zł. Na realizację projektów ramach budżetu obywatelskiego będzie można uzyskać grant w wysokości od 10 tys. zł do 300 tys. zł - poinformował marszałek woj. łódzkiego Witold Stępień na konferencji prasowej w poniedziałek (5.06).

Mieszkańcy regionu mogą już zgłaszać swoje propozycje do budżetu obywatelskiego - niezbędne do tego formularze i informacje znajdują się na stronie internetowej bo.lodzkie.pl. Aby to zrobić, wystarczy zebrać 50 podpisów osób popierających projekt. Zgłaszający mają czas do końca czerwca.

Do połowy sierpnia propozycje mieszkańców zostaną zweryfikowane przez odpowiednie jednostki Urzędu Marszałkowskiego, a ich opinie przekazane zostaną do kapituły, która w połowie września ogłosi listę projektów odrzuconych i przyjętych do głosowania - odbędzie się ono 1 października.

W ramach budżetu obywatelskiego Łódzkie podzielone zostało na pięć subregionów - północny, południowy, wschodni i zachodni oraz miasto Łódź. W głosowaniu będą mogły wziąć udział także osoby identyfikujące się z danym subregionem, ale zameldowane poza nim. Będzie można oddać głos na trzy projekty, przydzielając im trzy, dwa i jeden punkt - w zależności od indywidualnych preferencji.

- Nie limitujemy liczby projektów - chcemy, by w każdym z subregionów kwota miliona złotych została w pełni wykorzystana. Tematyka projektów powinna zgadzać się z kompetencjami województwa; może dotyczyć np. turystyki, zdrowia, edukacji, wspierania organizacji pozarządowych oraz infrastruktury związanej z majątkiem województwa, czyli drogami wojewódzkimi, szpitalami, szkołami, bibliotekami - zaznaczył Stępień. 

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!