Partnerzy portalu

Rusza nabór wniosków na inwestycje w hodowlę świń i od spółek wodnych

  • PAP
  • Opublikowano: 26 października 2019 - 10:43
Od najbliższego poniedziałku 28 października rusza nabór wniosków od rolników prowadzących chów świń oraz spółek wodnych na inwestycje chroniące przed m.in. zalaniem gospodarstw - informuje dyrektor biura prasowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR) Paweł Mucha.

Chodzi o działanie "Wsparcie inwestycji w środki zapobiegawcze, których celem jest ograniczenie skutków prawdopodobnych klęsk żywiołowych, niekorzystnych zjawisk klimatycznych i katastrof".

O przyznanie pomocy mogą ubiegać się dwie grupy odbiorców. Pierwszą są rolnicy prowadzący chów lub hodowlę nie mniej niż 50 świń, którzy chcą w swoich gospodarstwach zrealizować inwestycje zapobiegające rozprzestrzenianiu się ASF.

Maksymalny limit wsparcia to 100 tys. zł. Pieniądze można przeznaczyć m.in. na budowę ogrodzeń chlewni, utworzenie lub zmodernizowanie zadaszonej niecki do dezynfekcji, zakup urządzeń do dezynfekcji, remont pomieszczeń w celu utrzymywania świń w odrębnych, zamkniętych pomieszczeniach.

Drugą grupę stanowią spółki wodne lub związki spółek wodnych, które zamierzają zaopatrzyć się w sprzęt do utrzymania urządzeń wodnych służących zabezpieczeniu gospodarstw przed zalaniem, podtopieniem lub nadmiernym uwilgoceniem spowodowanym przez powódź lub deszcz nawalny. W tym przypadku limit pomocy wynosi 1 mln zł.

Maksymalny poziom dofinansowania w obu przypadkach wynosi 80 proc.

Nabór potrwa do 22 listopada 2019 roku.

Czytaj też: Wnioski o przyznanie pomocy dla kół gospodyń wiejskich tylko do końca października

 

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!