Partnerzy portalu

Rzeszów otrzymał 35 mln zł z Programu Inwestycji Strategicznych

  • PAP/AT
  • Opublikowano: 25 października 2021 - 18:24
Samorząd Rzeszowa otrzymał 35 mln zł z Programu Inwestycji Strategicznych. Pieniądze przeznaczone będą na przebudowę ul. Warszawskiej oraz termomodernizację budynków przedszkolnych i szkolnych.

Jak poinformował prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek, pieniądze skierowane będą na drogi i gospodarkę energetyczną. "Rzeszów cały czas się dynamicznie rozwija, więc każde zewnętrzne pieniądze na inwestycje są dla nas istotne" - dodał.

Przebudowa ul. Warszawskiej obejmie odcinek o długości ok. 900 metrów, mniej więcej od skrzyżowania z Myśliwską do granicy miasta. Ten odcinek, jak zaznaczył prezydent, ma zostać poszerzony do czterech pasów ruchu, wybudowane zostaną nowe chodniki, ścieżka rowerowa, przebudowane i wybudowane zostaną instalacje podziemne, przebudowane będzie także skrzyżowanie ul. Warszawskiej z ul. Myśliwską, gdzie zamontowana zostanie sygnalizacja świetlna.

Czytaj też: 23 mld zł dla samorządów z Funduszu Polski Ład. Tak rząd podzielił pieniądze

Samorząd wystąpił już o wydanie decyzji ZRID na to zadanie. Powinna być ona wydana do końca br. W przyszłym roku zostanie ogłoszony przetarg na wybór wykonawcy inwestycji.

Natomiast druga inwestycja, która otrzymała wsparcie z Programu Inwestycji Strategicznych zakłada m.in. termomodernizację kilku rzeszowskich przedszkoli oraz hali sportowej SP nr 16.

Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych ma na celu dofinansowanie projektów inwestycyjnych realizowanych przez gminy, powiaty i miasta lub ich związki w całej Polsce. Program realizowany jest poprzez promesy inwestycyjne udzielane przez Bank Gospodarstwa Krajowego. Wysokość bezzwrotnego dofinansowania jest zależna od obszaru priorytetowego, w którym mieści się planowana inwestycja.

Pierwsza edycja pilotażowego naboru wniosków rozpoczęła się 2 lipca i trwała do 15 sierpnia 2021 r. W tym czasie każda jednostka samorządu terytorialnego, czy związek JST, mogła zgłosić maksymalnie trzy wnioski o dofinansowanie, w tym: jeden wniosek bez kwotowego ograniczenia, jeden wniosek, którego wartość dofinansowania nie może przekroczyć 30 mln zł, oraz jeden wniosek, którego wartość dofinansowania nie może przekroczyć 5 mln zł.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!