Partnerzy portalu

Samorząd w obliczu pandemii i kryzysu oraz sprawiedliwa transformacja na EEC Online

  • PW
  • 16 czerwca 2020 - 22:12
Już w najbliższy poniedziałek 22 czerwca 2020 r. kolejna odsłona internetowej edycji Europejskiego Kongresu Gospodarczego, czyli EEC Online, organizowanego pod patronatem PortalSamorzadowy.pl. Podczas trzydniowego wydarzenia nie zabraknie sesji i debat poświęconych tematom ważnym dla samorządowców.
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.
  • EEC Online to szybka odpowiedź na kryzysową sytuację, z która zmaga się Polska. Najpilniejsze tematy to sytuacja firm, pomoc państwa dla biznesu oraz kondycja samorządów. Cykl debat w wersji internetowej rozpoczęliśmy w maju i będziemy go kontynuować w kolejnych miesiącach.
  • W dniach 22-24 czerwca 2020 r. zaplanowaliśmy kolejną odsłonę EEC Online. Znów poruszymy najważniejsze tematy, z którymi zmagają się obecnie polski rząd, samorząd, a także przedsiębiorcy.
  • Tematom samorządowym poświęcone będą sesje pod nazwą „Samorząd w obliczu pandemii i kryzysu” oraz „Sprawiedliwa transformacja. Nagłe przyspieszenie”. Porozmawiamy z prezydentami miast i wójtami gmin, przedstawicielami branży turystycznej, marszałkami oraz przedstawiciele rządu i Parlamentu Europejskiego. Szczegóły na stronie internetowej EEC.

Z powodu pandemii COVID-19 grupa PTWP zmuszona była przesunąć organizację XII Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach, tradycyjnie zaplanowanego na maj. Ta największa impreza biznesowa Europy Centralnej w dotychczasowej formule wraz z European Tech and Start-up Days odbędzie w tym roku w dniach 2-4 września br. Grupa PTWP szybko dostosowała się jednak do panującej sytuacji i w zastępstwie zaproponowała internetową wersję kongresu (EEC Online). Ten cykl sesji tematycznych, który zainicjowany został w maju, stanowi wstęp do szerszej, jesiennej debaty.

Już podczas otwarcia EEC Online 18 maja 2020 r. prezes Polskiego Towarzystwa Wspierania Przedsiębiorczości Wojciech Kuśpik zapowiedział, że w nowej koronawirusowej rzeczywistości EKG będzie trwał od maja do września - tyle że głównie w wersji online. W kolejnych zaplanowaliśmy cykl debat internetowych dotyczących istotnych spraw związanych z funkcjonowaniem polskiego samorządu, biznesu i rynku pracy. A najbliższa odsłona EEC Online już w dniach 22-24 czerwca. Nie zabraknie dyskusji na tematy związane z funkcjonowaniem samorządu.

EEC Online 18 maja 2020 r. z udziałem marszałka woj. śląskiego i prezydenta Katowic (Fot. PTWP)
EEC Online 18 maja 2020 r. z udziałem marszałka woj. śląskiego i prezydenta Katowic (Fot. PTWP)

W pierwszym dniu 22 czerwca w godz. 14.30-15.30 odbędzie się sesja pod nazwą „Samorząd w obliczu pandemii i kryzysu”. Wspólnie z naszymi gośćmi porozmawiamy o tym, jak w 2021 r. będzie wyglądała polityka miejska, a także o inwestycjach, samorządności i aktywności mieszkańców w czasie kryzysu oraz realizacji budżetów obywatelskich w czasie epidemii.

Podczas debaty dyskutować będziemy o skali zapaści w branży turystycznej. Dowiemy się, jak tę sytuację odczuwają przedsiębiorcy oraz jak odbija się ona na funkcjonowaniu gmin, znanych m.in. z walorów turystycznych. Paneliści opowiedzą jak odnaleźć się w nowych realiach i przygotować alternatywną, bezpieczną ofertę dla klientów. Będą także mówić o roli turystyki w strategii miasta oraz współpracy na linii samorząd – biznes.

Swoją wirtualną obecnością zaszczycą nas m.in. Wojciech Bakun – prezydent Przemyśla, Andrzej Nowakowski – prezydent Płocka oraz czy Jerzy Pilch – wójt gminy Brenna.

Na 24 czerwca w godzinach 13.00-13.45 zaplanowaliśmy z kolei sesję pod nazwą „Sprawiedliwa transformacja. Nagłe przyspieszenie”. Poruszymy kwestie kosztów ekonomicznych i społecznych procesów transformacji tradycyjnych regionów przemysłowych oraz problemów wyostrzonych poprzez gospodarczo-społeczne skutki pandemii.

Sprawdź EEC Online: Ciekawie o gospodarce, rynku pracy i samorządach.

Porozmawiamy o planach, potrzebach, działaniach – na szczeblu europejskim, krajowym i regionalnym. Omówimy fundusz i mechanizmy sprawiedliwej transformacji jako integralny element unijnej strategii odbudowy. Naszymi panelistami będą: Krzysztof Mazur - podsekretarz stanu w Ministerstwo Rozwoju, Jerzy Buzek - poseł do Parlamentu Europejskiego i przewodniczący Rady EEC, oraz Jakub Chełstowski - marszałek województwa śląskiego.

Wszystkie szczegóły dotyczące nadchodzących debat i agendę znajdą Państwo na stronie internetowej EEC. Warto zarejestrować się już teraz. Dzięki temu - za pośrednictwem komunikatora - można zyskać możliwość bezpośredniej rozmowy z innymi uczestnikami kongresu.

---------------------------------------

EEC Online to internetowa odpowiedź organizatora Europejskiego Kongresu Gospodarczego na sytuację, w jakiej cała gospodarka, a przemysł spotkań wraz z nią, znalazła się wskutek epidemii koronawirusa.

Pierwsza trzydniowa odsłona EEC Online miała miejsce w dniach 18-20 maja 2020 r. Złożyło się na nią blisko 20 sesji tematycznych obejmujących swym zakresem obszary o kluczowym obecnie znaczeniu dla perspektyw rozwoju gospodarczego, przedsiębiorczości, rynku, wymiany handlowej, relacji państwo-biznes. Mówiliśmy o europejskiej i krajowej polityce gospodarczej na czas trwającego kryzysu i spodziewanej recesji, a także o m.in. o rosnącej roli technologii cyfrowych, przyszłości sektora energii i rynku pracy, znaczeniu inwestycji, o problemach branży budowlanej i spożywczej, samorządów, eksporterów i walczących o płynność firm. Nie zabrakło także debat wspólnych z European Tech and Start-up Days poświęconych rynkowi start-upów, cyfryzacji oraz e-commerce.

Wśród ponad 120 panelistów znalazły się znane postacie gospodarki i polityki – m.‌in. wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej, mocna reprezentacja polskiego rządu, ekonomiści i eksperci, samorządowcy i przedsiębiorcy.

Jeszcze w maju odbyły się kolejne sesje poświęcone sytuacji na rynku pracy, a także 30-leciu samorządów w Polsce i przyszłości samorządowych inwestycji.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!