Samorząd w obliczu pandemii i kryzysu oraz sprawiedliwa transformacja na EEC Online

- EEC Online to szybka odpowiedź na kryzysową sytuację, z która zmaga się Polska. Najpilniejsze tematy to sytuacja firm, pomoc państwa dla biznesu oraz kondycja samorządów. Cykl debat w wersji internetowej rozpoczęliśmy w maju i będziemy go kontynuować w kolejnych miesiącach.
- W dniach 22-24 czerwca 2020 r. zaplanowaliśmy kolejną odsłonę EEC Online. Znów poruszymy najważniejsze tematy, z którymi zmagają się obecnie polski rząd, samorząd, a także przedsiębiorcy.
- Tematom samorządowym poświęcone będą sesje pod nazwą „Samorząd w obliczu pandemii i kryzysu” oraz „Sprawiedliwa transformacja. Nagłe przyspieszenie”. Porozmawiamy z prezydentami miast i wójtami gmin, przedstawicielami branży turystycznej, marszałkami oraz przedstawiciele rządu i Parlamentu Europejskiego. Szczegóły na stronie internetowej EEC.
Z powodu pandemii COVID-19 grupa PTWP zmuszona była przesunąć organizację XII Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach, tradycyjnie zaplanowanego na maj. Ta największa impreza biznesowa Europy Centralnej w dotychczasowej formule wraz z European Tech and Start-up Days odbędzie w tym roku w dniach 2-4 września br. Grupa PTWP szybko dostosowała się jednak do panującej sytuacji i w zastępstwie zaproponowała internetową wersję kongresu (EEC Online). Ten cykl sesji tematycznych, który zainicjowany został w maju, stanowi wstęp do szerszej, jesiennej debaty.
Już podczas otwarcia EEC Online 18 maja 2020 r. prezes Polskiego Towarzystwa Wspierania Przedsiębiorczości Wojciech Kuśpik zapowiedział, że w nowej koronawirusowej rzeczywistości EKG będzie trwał od maja do września - tyle że głównie w wersji online. W kolejnych zaplanowaliśmy cykl debat internetowych dotyczących istotnych spraw związanych z funkcjonowaniem polskiego samorządu, biznesu i rynku pracy. A najbliższa odsłona EEC Online już w dniach 22-24 czerwca. Nie zabraknie dyskusji na tematy związane z funkcjonowaniem samorządu.

W pierwszym dniu 22 czerwca w godz. 14.30-15.30 odbędzie się sesja pod nazwą „Samorząd w obliczu pandemii i kryzysu”. Wspólnie z naszymi gośćmi porozmawiamy o tym, jak w 2021 r. będzie wyglądała polityka miejska, a także o inwestycjach, samorządności i aktywności mieszkańców w czasie kryzysu oraz realizacji budżetów obywatelskich w czasie epidemii.
Podczas debaty dyskutować będziemy o skali zapaści w branży turystycznej. Dowiemy się, jak tę sytuację odczuwają przedsiębiorcy oraz jak odbija się ona na funkcjonowaniu gmin, znanych m.in. z walorów turystycznych. Paneliści opowiedzą jak odnaleźć się w nowych realiach i przygotować alternatywną, bezpieczną ofertę dla klientów. Będą także mówić o roli turystyki w strategii miasta oraz współpracy na linii samorząd – biznes.
Swoją wirtualną obecnością zaszczycą nas m.in. Wojciech Bakun – prezydent Przemyśla, Andrzej Nowakowski – prezydent Płocka oraz czy Jerzy Pilch – wójt gminy Brenna.
Na 24 czerwca w godzinach 13.00-13.45 zaplanowaliśmy z kolei sesję pod nazwą „Sprawiedliwa transformacja. Nagłe przyspieszenie”. Poruszymy kwestie kosztów ekonomicznych i społecznych procesów transformacji tradycyjnych regionów przemysłowych oraz problemów wyostrzonych poprzez gospodarczo-społeczne skutki pandemii.
Sprawdź EEC Online: Ciekawie o gospodarce, rynku pracy i samorządach.
Porozmawiamy o planach, potrzebach, działaniach – na szczeblu europejskim, krajowym i regionalnym. Omówimy fundusz i mechanizmy sprawiedliwej transformacji jako integralny element unijnej strategii odbudowy. Naszymi panelistami będą: Krzysztof Mazur - podsekretarz stanu w Ministerstwo Rozwoju, Jerzy Buzek - poseł do Parlamentu Europejskiego i przewodniczący Rady EEC, oraz Jakub Chełstowski - marszałek województwa śląskiego.
Wszystkie szczegóły dotyczące nadchodzących debat i agendę znajdą Państwo na stronie internetowej EEC. Warto zarejestrować się już teraz. Dzięki temu - za pośrednictwem komunikatora - można zyskać możliwość bezpośredniej rozmowy z innymi uczestnikami kongresu.
---------------------------------------
EEC Online to internetowa odpowiedź organizatora Europejskiego Kongresu Gospodarczego na sytuację, w jakiej cała gospodarka, a przemysł spotkań wraz z nią, znalazła się wskutek epidemii koronawirusa.
Pierwsza trzydniowa odsłona EEC Online miała miejsce w dniach 18-20 maja 2020 r. Złożyło się na nią blisko 20 sesji tematycznych obejmujących swym zakresem obszary o kluczowym obecnie znaczeniu dla perspektyw rozwoju gospodarczego, przedsiębiorczości, rynku, wymiany handlowej, relacji państwo-biznes. Mówiliśmy o europejskiej i krajowej polityce gospodarczej na czas trwającego kryzysu i spodziewanej recesji, a także o m.in. o rosnącej roli technologii cyfrowych, przyszłości sektora energii i rynku pracy, znaczeniu inwestycji, o problemach branży budowlanej i spożywczej, samorządów, eksporterów i walczących o płynność firm. Nie zabrakło także debat wspólnych z European Tech and Start-up Days poświęconych rynkowi start-upów, cyfryzacji oraz e-commerce.
Wśród ponad 120 panelistów znalazły się znane postacie gospodarki i polityki – m.in. wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej, mocna reprezentacja polskiego rządu, ekonomiści i eksperci, samorządowcy i przedsiębiorcy.
Jeszcze w maju odbyły się kolejne sesje poświęcone sytuacji na rynku pracy, a także 30-leciu samorządów w Polsce i przyszłości samorządowych inwestycji.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.