Taksówkarskie licencje do zmiany? Jest plan i pomysł na nowe zadanie dla powiatów

Licencje wydane do końca 2019 r. trzeba wymienić do końca br. (Fot. poznan.pl)
Do końca tego roku taksówkarze, którzy uzyskali licencję na przewozy przed 1 stycznia 2020 r., muszą dokonać jej wymiany. Na horyzoncie rysują się już jednak szerzej zakrojone zmiany, postulowane m.in. przez stowarzyszenie Mobilne Miasto, a polegające na wprowadzeniu elektronicznych licencji taksówkarskich oraz wydawaniu ich na prowadzenie działalności na znacznie większym obszarze. Członkowie MM podkreślają, że obecnie regulacje uniemożliwiają dalszy rozwój branży i są kłopotliwe dla klientów.
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.
- – Dzisiaj możliwość przewozu taksówką jest mocno ograniczona – do terytorium gminy, która wydaje licencję. Uniemożliwia to dalszy rozwój branży i stanowi barierę finansową dla klientów, którzy potrzebują dalszych kursów taksówką, chociażby do innej gminy, do szpitala czy na lotnisko – zwraca uwagę Marcin Szponder ze stowarzyszenia Mobilne Miasto i firmy Freenow.
- MM postuluje, żeby możliwość wydawania licencji taksówkarskich przenieść na poziom co najmniej powiatu, a nawet ogólnokrajowo. Przedsiębiorcy mogliby mieć do wyboru uzyskanie licencji w granicach gmin albo na znacznie większym obszarze.
- Wdrożenie cyfrowego systemu powinno proceduralnie ułatwić uzyskanie licencji, ale jednocześnie zezwolić pasażerom taksówek na weryfikację zarówno korporacji taksówkarskiej, jak i konkretnego taksówkarza wykonującego zlecenie przewozu.

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU SAMORZĄDOWEGO
lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie. Nie masz konta? Kliknij i załóż konto!

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
KOMENTARZE0
Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.