Partnerzy portalu

Tańsze parkowanie ma być dostępne dla wszystkich mieszkańców

  • BOB
  • 5 grudnia 2022 - 16:45
Uzależnienie możliwości korzystania z abonamentu w strefie parkowania od tytułu prawnego do samochodu jest niekonstytucyjne. Z tego względu Rzecznik Praw Obywatelskich zaskarżył regulamin strefy płatnego parkowania w Piasecznie. Wygląda na to, że władze miasta będą go musiały poprawić.

Rzecznik praw obywatelskich Marcin Wiącek zaskarżył do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie § 3 ust. 2 Regulaminu strefy płatnego parkowania w Piasecznie z 16 października 2019 r., w którym wprowadzono niższe opłaty abonamentowe dla mieszkańców strefy parkowania, będących właścicielem lub współwłaścicielem pojazdu samochodowego, którego prawo własności potwierdzone jest wpisem w dowodzie rejestracyjnym pojazdu samochodowego lub dysponującej pojazdem samochodowym na podstawie umowy kredytu bądź leasingu.

Jak wynika z regulaminu stawka opłaty dla mieszkańców strefy wynosi 120 zł rocznie, czyli 10 zł za miesiąc parkowania, co w relacji do opłat jednorazowych - 2,50 zł za pierwszą godzinę postoju, 3,00 zł za godzinę drugą oraz 3,50 zł za trzecią godzinę postoju, jest opłatą stosunkowo niską i sprawia, że mieszkańcy strefy mogą czuć się uprzywilejowani. Natomiast osoby zameldowane na terenie strefy płatnego parkowania, które nie są właścicielami pojazdów, lecz użytkują je na podstawie umowy najmu lub użyczenia.

strefa premium

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU SAMORZĄDOWEGO

lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie. Nie masz konta? Kliknij i załóż konto!

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!