Partnerzy portalu

W ciągu 20 lat istnienia PKP Intercity przewiozło ponad pół miliarda pasażerów

  • PAP
  • 1 lipca 2021 - 14:16
Z usług PKP Intercity, w ciągu 20 lat działalności tej kolejowej spółki, skorzystało ponad 530 mln pasażerów. W tym czasie na tory wyjechało już ponad 1,8 mln pociągów przewoźnika - poinformowało PKP Intercity w czwartkowym komunikacie.
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Spółka PKP Intercity została utworzona 1 września 2001 roku w ramach Grupy PKP. Otrzymała ona zadanie zapewnienia obsługi dalekobieżnych przewozów pasażerskich.

"Kolej pasażerska jest bardzo wymagającym sektorem, ponieważ ze względu na jej złożony charakter i ogromną skalę działalności każdego dnia, wprowadzanie zmian jest dużym wyzwaniem. Z tym większą dumą patrzę na to, jak od 20 lat radzi sobie nasz narodowy przewoźnik. Cieszę się, że ten jubileusz przypada akurat w Europejskim Roku Kolei" - powiedział cytowany w komunikacie minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

"PKP Intercity chce stać się pierwszym polskim przewoźnikiem pasażerskim, którego działalność będzie neutralna dla klimatu. Kolej jako transport przyszłości będzie bezpieczna, komfortowa, przewidywalna, dostępna i ekologiczna" - podkreśla minister.

Na najbliższe miesiące PKP Intercity zaplanowało wiele działań pokazujących, jakie zmiany zaszły w spółce od momentu jej powstania. Już w najbliższym czasie kolejne elektryczne zespoły trakcyjne, czyli pociągi obsługiwane przez pojazdy Pendolino, Flirt oraz Dart, będą pojawiać się na torach z naklejkami z okolicznościowym logo zaprojektowanym z okazji 20-lecia spółki.

"Kontynuujemy inwestycje w nowoczesne pociągi oraz rozwój rozwiązań, które zapewnią pasażerom jeszcze atrakcyjniejszą ofertę i przyjazny proces obsługi. Naszym celem jest, aby kolejne 20 lat działalności PKP Intercity przyniosło nam jeszcze więcej pasażerów zadowolonych z bezpiecznych i komfortowych podróży. Obchody 20-lecia to także doskonała okazja do tego, aby podziękować wszystkim pracowników, którzy tworzą PKP Intercity" - dodaje cytowany w komunikacie prezes spółki Marek Chraniuk.

PKP Intercity to największy polski operator kolejowy, który zapewnia komunikację pomiędzy dużymi miastami oraz popularnymi ośrodkami turystycznymi w kraju, łączy mniejsze ośrodki z aglomeracjami. W ramach kontynuacji strategii taborowej "PKP Intercity - Kolej Dużych Inwestycji" do 2030 roku spółka zainwestuje 19 mld zł w nowoczesny tabor.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!