W PPP w końcu coś drgnęło. W przygotowaniu jest kilka dużych projektów

Najwięcej przedsięwzięć w PPP dotyczy efektywności energetyczne - zdjęcie poglądowe (Fot. powiat.tarnogorski.pl)
Odpowiedzialne za rozwój partnerstwa publiczno-prywatnego w Polsce Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej opublikowało raport podsumowujący sytuację na rynku PPP w okresie styczeń-marzec 2022 r. Przybyło zarówno ogłoszonych postępowań, jak i zawartych umów, ale nadal odczuwalne są skutki pandemii, a także niepewność wynikająca z wojny na Ukrainie i rosnącej inflacji.
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.
- Fakt, że na początku roku 2022 odnotowano nieznaczny wzrost liczby ogłoszonych postępowań i zawartych umów PPP - jak podkreśla MFiPR - wynika to z kilku czynników. Nadal dominują małe projekty, a po stronie publicznej zainteresowane są głównie samorządy.
- Najwięcej realizowanych i zakończonych przedsięwzięć w PPP od 2009 r. dotyczy sektora efektywności energetycznej (25), infrastruktury transportowej i sportu (po 24) oraz gospodarki wodno-kanalizacyjnej (23). Dwie zawarte w tym roku umowy dotyczą właśnie tych sektorów.
- Cztery wszczęte między styczniem i marcem 2022 r. postępowania PPP o łącznej wartości 295 mln zł zostały, to 2 więcej niż w I kw. roku poprzedniego. MFiPR zwraca jednak uwagę, że tylko 37 proc. (628) rozpoczętych jak dotąd postępowań zostało sfinalizowanych umową.

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU SAMORZĄDOWEGO
lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie. Nie masz konta? Kliknij i załóż konto!

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
KOMENTARZE0
Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.