Partnerzy portalu

W weekend i we Wszystkich Świętych wzmocnione zespoły techniczne na kolei

  • PAP
  • 29 października 2021 - 13:34
Wzmocnione zespoły techniczne PKP Polskich Linii Kolejowych, dyspozytorzy i dyżurni ruchu zadbają o bezpieczne podróże koleją podczas weekendu i we Wszystkich Świętych - poinformował w piątkowym komunikacie zarządca kolejowej infrastruktury.

Jak informuje PKP Intercity, na sieci kolejowej w najbliższy weekend 29 października do 2 listopada będzie czuwać ok. 170 zespołów szybkiego usuwania awarii oraz 18 zespołów kolejowego ratownictwa technicznego. Blisko 65 pociągów sieciowych będzie przygotowanych do działań w sytuacji usterek sieci trakcyjnej.

Przewidziano też lokomotywy osłonowe do pomocy, jeśli dojdzie do awarii składów lub braku zasilania.

Ponadto kolejarze na bieżąco śledzą prognozy pogody aby kierować zespoły techniczne w konkretne miejsca, aby szybko reagować na możliwe wydarzenia np. związane z wichurami i ulewami.

Jak podaje PKP PLK, w związku ze zmianą czasu w nocy z soboty na niedzielę, z 30 na 31 października, opracowany został specjalny rozkład jazdy. Pociągi pasażerskie znajdujące się na sieci kolejowej około godz. 3.00 zatrzymają się na ok. 60 minut na najbliższej stacji. Godziny przyjazdu do stacji docelowych - już według nowego czasu się nie zmienią.

Zmiana czasu obejmie 22 pociągi, które tej nocy będą na torach. 16 PKP Intercity, cztery Kolei Mazowieckich oraz dwa PKP Szybkiej Kolei Miejskiej w Trójmieście.

Kolejarze przypominają, że w przypadku opóźnień pociągów powyżej 120 minut, na kilkudziesięciu największych dworcach, podróżni otrzymają przekąski i ciepłe napoje.

Nad bezpieczeństwem podróżnych na stacjach, dworcach i w pociągach, podczas świątecznych przejazdów, w okresie od 28 października do 2 listopada 2021 r., czuwać będą funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei. Będzie też dodatkowe wsparcie Policji oraz Straży Granicznej.

Kolejarze przypominają o zasadach przekraczania torów i apelują o rozwagę. Podkreślają, że znak stop oraz włączona czerwona sygnalizacja na przejeździe to bezwzględny nakaz zatrzymania.

"W związku z epidemią koronawirusa, w podróży należy zadbać o bezpieczeństwo swoje i współpasażerów. O właściwym zachowaniu i obowiązku zakrywania ust i nosa na dworcach i w pociągach przypominają komunikaty megafonowe i plakaty" - czytamy w komunikacie PKP PLK.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!