Partnerzy portalu

Wątpliwości co do ujmowania w sprawozdaniu wydatków niewygasających z upływem roku

  • PW
  • 23 lutego 2022 - 09:20
Księgowa jednej ze szkół podstawowych w Gołdapi zwróciła się do Regionalnego Izby Obrachunkowej w Olsztynie z prośbą o opinię w sprawie klasyfikowania środków niewygasających w rocznym sprawozdaniu z wykonania planu wydatków budżetowych. Jest już odpowiedź izby.

Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

20 stycznia główna księgowa Szkoły Podstawowej nr 2 w Gołdapi Urszula Misiewicz zadała RIO w Olsztynie pytanie w sprawie wykazywania środków niewygasających w kolumnie ,,wydatki wykonane" w rocznym sprawozdaniu Rb-28S z wykonania planu wydatków budżetowych.

W odpowiedzi olsztyńska Izba poinformowała, że na podstawie rozporządzenia Ministra Finansów z 11 stycznia 2022 r. o sprawozdawczości budżetowej, kierownicy jednostek organizacyjnych podległych jednostkom samorządu terytorialnego są zobowiązani do sporządzania jednostkowych sprawozdań, o których mowa w § 4 pkt 3 lit. b (kierownicy jednostek organizacyjnych podległych jst - Rb-27S, Rb-27ZZ, Rb-28S i Rb-50) i lit. e (kierownicy jednostek budżetowych realizujący wydatki, które nie wygasły z upływem roku budżetowego – Rb-28NWS).

strefa premium

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU SAMORZĄDOWEGO

lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie. Nie masz konta? Kliknij i załóż konto!

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!