Partnerzy portalu

Wielkopolskie: Zarząd województwa ogłosił nabór ofert na zakup węzy dla pasiek

  • PAP
  • 30 stycznia 2023 - 12:37
Zarząd województwa wielkopolskiego przeznaczył w budżecie 2 mln zł na wsparcie sektora pszczelarskiego; ogłoszono nabór ofert na zakup węzy dla pasiek – poinformował w poniedziałek PAP wicemarszałek Krzysztof Grabowski.
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Węza to używany w pszczelarstwie szablon z wytłoczonymi kształtami komórek plastra pszczelego. Umieszcza się ją wewnątrz ula. "Bardzo ważne jest, by spełniała wysokie normy jakościowe oraz laboratoryjne, ograniczając wystąpienie chorób u pszczół. Dlatego jej cykliczna wymiana jest taka ważna" - powiedział wicemarszałek Grabowski.

Celem konkursu jest wyłonienie oferenta, który dokona zakupu i zorganizuje dystrybucję na terenie Wielkopolski pozyskanej węzy pszczelej spełniającej parametry jakościowe.

Wicemarszałek Grabowski przypomniał, że na wsparcie pszczelarzy od 2018 r. przeznaczono 10 mln zł, a z programów korzysta już ponad 4,5 tys. pasiek. W budżecie na 2023 r. zarząd woj. wielkopolskiego przewidział na wsparcie sektora 2 mln zł.

We wcześniejszych edycjach programu dla pszczelarzy zakupiono łącznie 887 ton pokarmów i 307 tys. pni pszczelich.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!