Partnerzy portalu

Wkrótce nabór wniosków w programie "Dostępny samorząd – granty"

  • PAP/AT
  • Opublikowano: 20 października 2021 - 19:27
Jeszcze w tym roku będziemy przyjmować od samorządów wnioski o dofinansowanie w ramach programu "Dostępny samorząd – granty" – poinformował prezes Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych Krzysztof Michałkiewicz.

Od września tego roku wszystkie podmioty publiczne w Polsce zobowiązane są do realizowania minimalnych wymogów dostępności architektonicznej i informacyjno-komunikacyjnej. O braku dostępności może poinformować każdy obywatel. Osoby ze szczególnymi potrzebami i ich przedstawiciele są uprawnione do wnioskowania o zapewnienie dostępności. Jeżeli podmiot publiczny nie zrealizuje wniosku, wówczas przysługuje skarga do prezesa PFRON.

Szef Funduszu Krzysztof Michałkiewicz poinformował, że jeszcze w tym roku PFRON zacznie przyjmować wnioski o dofinansowanie w ramach programu "Dostępny samorząd - granty". Celem programu jest poprawa dostępności do usług publicznych świadczonych przez samorządy dla osób ze szczególnymi potrzebami.

"Chcemy wyposażyć samorządy (...) w odpowiednią wiedzę i narzędzia, aby tę dostępność mogły zapewnić osobom ze specjalnymi potrzebami. W ramach naszej kampanii informacyjnej chcemy także wspierać finansowo podmioty publiczne, jeśli chodzi o zapewnienie dostępności" - powiedział Michałkiewicz na briefingu prasowym. Poinformował, że w ramach programu "Dostępny samorząd - granty" na likwidację barier przeznaczone jest 77 mln zł.

Projekt przewiduje przyznanie 520 grantów w wysokości maksymalnej 100 tys. zł oraz 100 grantów przeznaczonych na dostosowania architektoniczne o większej skali, w wysokości maksymalnej 250 tys. zł. W przypadku grantów w wysokości przekraczającej 100 tys. zł grantobiorca będzie zobowiązany do sfinansowania z innych środków części zaplanowanych dostosowań w kwocie stanowiącej równowartość co najmniej 20 proc. kwoty grantu.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!