Partnerzy portalu

Zabrze: Zamknięcie wiaduktu na głównej drodze do Gliwic

  • PAP
  • 5 listopada 2021 - 16:49
Wiadukt na łączącej Zabrze z Gliwicami przelotowej ul. Roosevelta zamknął w piątek na rok Miejski Zarząd Dróg w Zabrzu. Dla kierowców i komunikacji miejskiej wytyczono objazd przez uszkodzony odcinek Drogowej Trasy Średnicowej. Zamknięty w mieście pozostaje też główny dojazd do autostrady A4.

Jak poinformował w piątek na swoim facebookowym profilu Miejski Zarząd Dróg w Zabrzu, tego dnia zamknięto odcinek ulicy Roosevelta w Zabrzu na granicy z Gliwicami. Powodem jest stan tamtejszego wiaduktu nad linią kolejową.

Wprowadzono objazdy: dla jadących do ul. Sikorskiego w Gliwicach od centrum Zabrza z ulic Piłsudskiego, Roosevelta, de Gaulle'a - ul. de Gaulle'a, rondo Sybiraków i DW902 (DTŚ), a dla jadących z ul. Sikorskiego w Gliwicach trasą: DW902 (DTŚ), zjazd na Rondo Sybiraków, de Gaulle'a, Roosevelta, Piłsudskiego.

Z użytkowania wyłączono przystanki autobusowe przy ul. Roosevelta (przy osiedlu Wyzwolenia) w obu kierunkach. Autobusy skierowano na trasy objazdu przez DTŚ, co powoduje wydłużenie czasu przejazdu. "Szacowany czas występowania utrudnień: jesień 2022 roku. O dokładnej dacie zakończenia robót poinformujemy w późniejszym terminie" - zasygnalizował zabrzański MZD.

Objazd z zamkniętego odcinka ul. Roosevelta w Zabrzu drogowcy skierowali na fragment "średnicówki" pomiędzy centrum Zabrza, a zjazdem do gliwickiej dzielnicy Sośnica. Odcinek ten jest uszkodzony. W konstrukcji zbudowanej przez lokalny samorząd, oddanej do użytku w 2014 r. drogi zachodzą procesy chemiczne, które skutkują narastającym falowaniem nawierzchni.

Dlatego od 1 października br. zwiększono tam ograniczenie prędkości z 80 km/h do 60 km/h (na innych częściach bezkolizyjnej trasy między Gliwicami i Katowicami obowiązuje limit 100 km/h).

Od środy 25 sierpnia kierowcy podróżujący między centrum Zabrza, a autostradą A4 muszą też korzystać z objazdu wytyczonego przez dzielnicę Makoszowy. Powodem jest awaryjne zamknięcie głównej arterii miasta w osi północ-południe: ul. 3 Maja, z powodu stanu technicznego przepustu nad rzeczką Czarniawką pomiędzy centrum, a dzielnicą Kończyce. Do lutego 2022 r. ma tam powstać nowy przepust.

Przepust w ciągu ul. 3 Maja to jeden z obiektów w Zabrzu, który w ostatnim czasie - zgodnie z informacjami tamtejszego MZD - wymaga interwencji w związku ze stanem technicznym. Od 26 czerwca br. z powodu "przedawaryjnego stanu technicznego" zamknięto w centrum miasta most na rzeką Bytomką w ciągu ul. Jagiellońskiej.

Od dłuższego czasu zwężony pozostaje w Zabrzu przejazd wiaduktem w ciągu ul. Hermisza nad drogą krajową nr 88. W pobliżu niedawno zakończono remont uszkodzonego wiaduktu w ciągu DK88 nad ul. Hagera.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!