Zamówienia publiczne. Konieczna renegocjacja kontraktów

Podwyżka od 1 stycznia 2017 r. płacy minimalnej i stawki godzinowej przy umowach-zleceniach to najwyższa dotąd podwyżka na rynku pracy.
– Konsekwencją jej wprowadzenia może być znaczne ograniczenie liczby zamówień w sektorze komercyjnym. Podobna sytuacja zdarzyła się na początku 2016 r., gdy weszła w życie nowelizacja Prawa zamówień publicznych dotycząca ozusowania umów-zleceń. Wówczas zakres zamówień sektora komercyjnego spadł o 15 proc., a 45 tys. pracowników straciło pracę. Od 1 stycznia 2017 roku spadek ten może osiągnąć kolejne 15 proc., co oznacza podobną skalę zwolnień – uważa Marek Kowalski przewodniczący Zespołu ds. Zamówień Publicznych przy Radzie Dialogu Społecznego i ekspert Lewiatana.

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU SAMORZĄDOWEGO
lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie. Nie masz konta? Kliknij i załóż konto!

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
-
audytor
2016-09-14 10:03:16
Czy czegoś nie wiem? Przy usługach budowlano-montażowych pracownik zarabia 3 do 4,5 zł netto, przy zamówieniach informatycznych pracownik ma od 95 do 250 zł na godzinę. O czym tutaj mowa? Nikt normalny za jakąś minimalna nie będzie pracował. Natomiast minimalna ma wpływ na proceder płacenia pod stoł... rozwiń