PARTNERZY PORTALU

KOMENTOWANY TEKST

Płace w budżetówce daleko w tyle za firmami. Czeka nas negatywna selekcja?

• dsadasdas, 2018-03-14 07:35:16

Bo się przyjmuje znajomków, rodzinę, przyszłych wyborców - nie specjalistów, ludzi wykształconych. I również tylko znajomki dostają podwyżki, są odciążani od pracy - kosztem tych którzy przyjmą prace bo się poświęcają, mają poczucie obowiązku. Niestety, ale w samorządach praca w jednostkach to PATOLOGIA. I nic sie z tym nie zrobi ... bo jak? Ciekawe, czy ktoś się kiedyś nad tym pochyli. gdyby tak ktoś sprawdził ile rodzin pracuje po urzędach .... to by niejeden wylewu dostał.
  • muł bagienny, 2018-03-13 20:58:53

suweren nie lubi urzędników więc im będą głupsi to będzie czuł się lepiej, ale ostatecznie to i tak on zapłaci za tę głupotę swoimi nerwami, straconym czasem i pieniędzmi
  • Mmm, 2018-03-13 14:48:37

Jestem nauczycielem, lata doświadczenia, specjalistyczne studia- kilka kierunków.Duże miasto.Nikt nie złożył cv na ostatnie ogłoszenie do mojej firmy.30 procent ludzi myśli o zmianie pracy.Czapki z głów dla ministerstwa;))) Dokładają godzin, zabierają przywileje.Niebawem ostatni zgasi światło.
  • Mmm, 2018-03-13 14:45:25

Kolego, sam napisałeś, że to Rzeszów.
  • Dora, 2018-03-13 11:18:19

KD Czytam to wszystko i wydaje mi się, że jestem w Matriksie! Administracja rzekomo ma problem z kadrami....ja tego nie dostrzegam. Staram się do pracy w urzędzie - mam kilkuletnie doświadczenie w pracy biurowej, znam dobrze 2 języki, mam uprawnienia radcy prawnego i aplikuje na stanowiska specjalistów w urzędach - a po prostu mnie nie chcą! Dodam, że jest to Rzeszów - województwo podkarpackie. Nie rozumiem, zaniżam kwalifikacje, a na zwyczajne stanowisko specjalisty za 2 200 zł nie chcą człowieka z doświadczeniem i wykształceniem...o co chodzi????? Skoro administracja publiczna potrzebuje wykształconych kadr, to co jest grane? Pozdrawiam wszystkich wykształconych z doświadczeniem, ale bez tzw "układów"!
  • Wredziol, 2018-03-13 10:21:18

Do Marcin: Pełna zgoda. Zostaną już tylko ci, którzy nie mają szansy na pracę w innym miejscu. Od zawsze dorabiałem po godzinach. Teraz zostałem w urzędzie na pół etatu, trochę z przyzwyczajenia - głupio mi po prostu rzucić pracę i niezłe rozwiązania, które przez 25 lat zbudowałem. Ale nie będę sobie robił wstydu publikacją moich zarobków w urzędzie, a żyć z czegoś trzeba i sama pasja już mnie w urzędzie nie zatrzyma. A gdy widzę kwalifikacje teraz zatrudniających się osób - to lepiej wróćmy do korzystania z długopisów :(
  • Marcin, 2018-03-13 08:59:03

Spore jest też ryzyko, że tą negatywną selekcję wzmocnią zapisy planowanej ustawy o jawności życia publicznego. Czy będzie więcej chętnych do pracy w urzędach, jeśli każdy urzędnik będzie miał obowiązek składania oświadczenia majątkowego? Czy będzie więcej chętnych, jeśli osoby na kierowniczych stanowiskach będą miały zakaz jakiejkolwiek dodatkowej pracy?

Wyszukiwarki

Drogi Użytkowniku!

W związku z odwiedzaniem naszych serwisów internetowych możemy przetwarzać Twój adres IP, pliki cookies i podobne dane nt. aktywności lub urządzeń użytkownika. O celach tego przetwarzania zostaniesz odrębnie poinformowany w celu uzyskania na to Twojej zgody. Jeżeli dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, wówczas będą traktowane dodatkowo jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administratora tych danych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz w Polityce Prywatności pod tym linkiem.

Jeżeli korzystasz także z innych usług dostępnych za pośrednictwem naszych serwisów, przetwarzamy też Twoje dane osobowe podane przy zakładaniu konta, rejestracji na eventy, zamawianiu prenumeraty, newslettera, alertów oraz usług online (w tym Strefy Premium, raportów, rankingów lub licencji na przedruki).

Administratorów tych danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz również w Polityce Prywatności pod tym linkiem. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci szereg gwarancji i praw, a przede wszystkim prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych. Prawa te będą przez nas bezwzględnie przestrzegane. Jeżeli więc nie zgadzasz się z naszą oceną niezbędności przetwarzania Twoich danych lub masz inne zastrzeżenia w tym zakresie, koniecznie zgłoś sprzeciw lub prześlij nam swoje zastrzeżenia pod adres odo@ptwp.pl.

Zarząd PTWP-ONLINE Sp. z o.o.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!