Partnerzy portalu
KOMENTOWANY TEKST

Samorządy nie wiedzą, co zrobić z pensjami burmistrzów. Rozporządzenie wprowadza chaos


 • Adam, 2019-01-22 21:41:03

  Jest dokładnie tak, że podwyżki i wszelkie koszty obciążają podatnika. Nas poddanych "władzy"... Gratulacje. A mnie nie ma kto, dołożyć do mojej pensji od kilku lat nawet 10 zl
 • Amaron, 2018-06-22 07:08:31

  Chaos w gminach? --- to co oni prawników nie mają? To można na tym przykładzie dywagować jedynie, że skoro byle pierdoła powoduje "chaos" to jak na codzień działają samorządy.
 • Nata, 2018-06-21 11:48:18

  a portal (ponoć samorządowy) udaje naiwnego, czy jest naiwny ? Samorząd nie podlega rządowi, co wynika nawet z jego nazwy. Został powołany Ustawą o samorządach gminnych z marca 1990 roku i to w tej ustawie zapisano, że ustalanie pensji wójta, burmistrza, prezydenta jest WYŁĄCZNĄ kompetencją Rady Gminy . Rozporządzenie, akt prawny niższej rangi niż ustawa, choćby je sam prezydent wydał, nie uchyla ustawy i nie może na nią oddziaływać. Radni decydowali i decydują w dalszym ciągu. Według własnego uznania. Jak zechcą mogą ale nie muszą, nie róbcie z tego babola prawnego problemu do poważnych rozważań, bo to śmieszne.
 • basik, 2018-06-21 10:27:00

  Do Lach: Wszyscy chcą dobrego wójta, dobrze zarządzającego gminą, dobrego gospodarza, dobrych inwestycji w gminie tylko najlepiej jakby to robił społecznie, za darmo ale my musimy już dobrze zarabiać i najlepiej nic nie robić i tylko narzekać. Co za hipokryzja.
 • Lach, 2018-06-21 09:15:24

  Gdyby chodziło o podwyżkę, oho, to wątpliwości by nie było. A przecież z tych obniżek będą oszczędności, które można przeznaczyć na inne, ważne cele. Pazerność radnych jest nieokiełznana. Wstyd. Ale na szczęście na jesieni są wybory samorządowe. Będziemy o tym pamiętać.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!