PARTNER PORTALU
  • BGK

KOMENTOWANY TEKST

Masowe L4 lub strajk w czasie egzaminów? Protest nauczycieli coraz bardziej realny

• Uczennica, 2018-12-12 05:02:32

Do listka: Nauczycielka? Tyle błędów w tych "wypocinach". Wstyd!
  • Monika, 2018-12-11 23:08:57

Dałbyś sobie ręce uciąć? To stracił byś ręce. Ministerstwo dopiero po wyroku NSA upubliczniło listę twórców podstawy programowej. Nauczycieli że świecą szukać
  • listka, 2018-12-11 18:48:57

Do Witka trafiłam przypadkowo na to forum i chciałam Ci przyznac rację, że jestesmy dosłownie nikim. Najlepiej byłoby jeszcze gdyby szkołaa zapewniała nocleg dla dzieci , których rodzice, którzy czesto siedzą w domu odbieraja je tuż przed zamknięciem świetlicy. I ich nie interesuje, że dziecko jest głodne tylko ma odrobić lekcje w szkole, ma zostac nakarmione). Wszystko im się należy- wyedukowanie dziecka w szkole, zapewnienie opieki, odrobienie lekcj i ( której często nie chcą odrabiac w świetlicy, bo chcą się poprostu pobawić) musimy obserwowac sytuacje ropdzinne, wykonywać diagnozy, przygotowac sie do lekcji, przygotowac sprawdziany a potem je sprawdzić,A już całkowitym skandalem jest ilośc papierologii, której się od nas żąda, przeładowania materiału i ządań rodziców, żeby nie było prac domowych. Najlepiej wszysko zrzucić na "tego lenia nauczyciela" i jeszcze donosić do kuratorium, że im źle. Nich ktoś z kuratorium przyjedzie i pokarze jak poprowadzić lekcję z uczniem zdolnym,słabym i jeszcze kilokoma rozrabiającymi uczniam w jednej klasie, którzy rozwalają lekcje. Poprostu ktos sobie wymyslił , jak to zrobić to nikogo nie interesuje.Jest wielu uczniów w szkole, którzy powinni ewidentnie chodzic do klas lub szkół integracyjnych, ale ostatnie słowo nalezy oczywiście do rodzica- nauczyciel czy dyrektor szkoły nie ma nic do powiedzenia. Ale gdy dyrektor poprosi onauczyciel wspomagającego do takiej klasy, to oczywiscie nie ma pieniędzy i rób sobie nauczycielu co chcesz.
  • Łukasz, 2018-12-10 20:45:42

Dlaczego wciąż słyszymy z ust Zalewskiej, że nauczyciel zarabia ponad 5000? Dlaczego pozwalamy na takie jawne kłamstwa? W ten sposób nastawia przeciw nam społeczeństwo - "Zarabiają 5000 i jeszcze im mało".
  • ja, 2018-12-10 19:45:51

15 lat pracuję w szkole ponadgimnazjalnej. Zaczynałem od pensji 560zł. Po 10 latach pracy 2500 i tak zostało. Uważam, że trzeba być mocno zdesperowanym młodym człowiekiem żeby zacząć karierę w szkole. Pomijając wynagrodzenie, młodzież pretensjonalna, często mało chętna do współpracy, efekty pracy często żadne, co mnie osobiście mocno boli. A najgorsze w tym wszystkim - na czołgi jest kasa, na rakiety są miliardy też, plenerowa siłownia, boisko (na którym żywego ducha nie widziałem) za miliony wybudowana po sąsiedzku w straży granicznej, są pieniądze itd. itp A w szkołach ławki, meble, sprzęt lata 70. Potrzebujesz pomocy dydaktycznych to szukaj sponsorów albo pisz projekt. Samorząd nie da bo sam ledwo przędzie. Takie są realia myślę, że w dużej części polskich szkół. Najwyższa pora wkroczyć w 21 wiek również w szkolnictwie i to na różnych płaszczyznach. Zdrowo chorujmy !!
  • babcia Alinka, 2018-12-10 09:20:56

Jeśli chcemy mieć dobrą szkołę, to jako rodzice, dziadkowie, wszyscy obywatele, razem z nauczycielami i ekspertami, musimy się zjednoczyć i odebrać oświatę politykom partyjnym. I wspólnie wypracować nowe rozwiązania w finansowaniu oświaty. I w innych obszarach.
  • Nquczyciel, 2018-12-09 20:05:02

Jestem nauczycielem. Zaczęłam pracę od razu po studiach. Pracuję w zawodzie 6 rok i mam na rękę 1900zł z etetu nauczyciela. Żeby utrzymać się w dużym mieście poza pracą w szkole dorabiam w 2 innych miejscach. To jakaś totalna porażka bez perspektyw dla młodego człowieka...
  • NAUCZYCIELKA, 2018-12-09 13:09:28

Do Witek: pOLSKA SZKOŁA ZACZĘŁA SCHODZIĆ NA PSY W MOMENCIE KIEDY sld NA SIŁĘ TWORZYŁO GIMNAZJA I ROZWALIŁO SPRAWDZONY PRZEZ LATA I ŚWIETNIE FUNKCJONUJĄCY SYSTEM - POTEM CO WŁADZA, TO BARDZIEJ ODKRYWCZE I DURNOWATE REFORMY - MAM NADZIEJĘ, ŻE PRZESTANIE SIĘ W KOŃCU EKSPERYMENTOWAĆ NA OŚWIACIE, BO TO NICZEGO DOBREGO NIKOMU NIE DAJE.
  • Witek, 2018-12-08 11:55:45

W mojej szkole 60 % nauczycieli w ciągu kilku lat przejdzie na emeryturę. Przyjdą młodzi za tak niską pensję? jak sądzicie? Żenująco niska pensja to nie wszystko, wyśrubowane wymagania, roszczeniowi rodzice, tony papierów, traktowanie nauczycieli jak śmieci. Rodzic wszystko może. Na dziecko nie można krzyknąć, bo Cie straszy rodzicem albo dyrektorem. Szkoła polska schodzi na psy.
  • Kasia, 2018-12-08 11:10:21

Strajkujmy , sprowadzili nas do poziomu zera. 1750 zł przez dwa lata bez perspektywy podwyżki. Nikt młody , zdolny, kreatywny nie przyjdzie do szkoły. W każdej innej pracy zarobi więcej i awans kilka razy w ciągu dwóch lat.
  • Ja dobry nauczyciel , 2018-12-08 00:12:01

Żeby zamknąć usta wszystkim, którzy drwią z nauczycieli i nie szanują ich pracy dodam tylko, że w XXI wieku od nauczycieli zaczęto wymagac wielu kompetencji. Tworzę scenariusz apel - scenarzysta, muszę to wyreżyserować - reżyser, przygotowuję uczniów do recytacji, śpiewu - aktor, może jakiś ruch sceniczny - choreograf, dekoracje - dekorator, film, prezentacja multimedialna - informatyk, patologiczna sytuacja w rodzinie ucznia - psycholog, organizacja wycieczek,- biuro podróży, pilot wycieczek, przewodnik, programy innowacyjne, autorskie - kreator, wynalazca, twórca, szukanie sponsorów - menadżer, pisanie artykułów na stronę www szkoły - dziennikarz, jeszcze powinien być dobrym negocjatorem, znać się na wszystkich dysfunkcjach i co jeszcze powinien robić ten obibok,len śmierdzący polski nauczyciel??? A ja myślałam, że nauczyciel - naucza .
  • Ja dobry nauczyciel , 2018-12-07 23:51:53

Do Jarek Sikora: muszę cię zmartwić , nauczyciele szykują się na l-4, i nie specjalnie będą liczyć się z twoim zdaniem. Do tej pory nas olewanie i to jest w porządku? Etyczne ? Traktowanie zawodu, który jest jednym z najważniejszych, a może i najwazniejszyn, bo kształtuje młode umysły, pokazuje młodemu człowiekowi drogi którymi warto iść, to traktowanie to jakaś paranoja, te wszystkie komentarze wściekłych ludzi, wściekłych na nauczycieli a nie na zły system, to jest etyczne?
  • Ja dobry nauczyciel , 2018-12-07 23:40:45

Do Ociecprać: durne to co piszesz, bez mądrej refleksji, a kto wymyśla system nauczania w podyplomowkach, kto wymyśla nowe przedmioty, po to tylko żeby nabijać kabzę uczelniom kosztem nauczycieli przykład : przyroda, raz jest raz jej nie ma, raz potrzebujemy kwalifikacji raz nie, pisałam już o tym, to nie nauczyciel odpowiada za zły system oświaty w Polsce
  • Ociecprać, 2018-12-07 13:38:11

Kto pracuje w minieterstwie .? Pewnikiem jacyś urzędnicy. Ale daję sobie łapkę uciąć, że pomysły na te tzw. podstawy programowe wychodzą ze środowiska nauczycielskiego. Więc do kogo te żale, że w szkole jest taki dziwoląg do nauczania jak wiedza o kulturze w wymiarze 1 godz. tygodniowo. ? I trzeba robić podyplómowki. Ktoś tu napisał, że robią dla papieru, bo tylko on się liczy. No właśnie i tu jest pies pogrzebany. Zrobiona podyplomówka, papier w ręce. Tylko pytanie jaka wiedza, bo każdy średnio rozgarnięty człowiek po studiach wie też jak wygląda "nauka" na podyplomówkach.
  • Marco, 2018-12-07 12:49:18

Do Jarek Sikora:

Wyszukiwarki

Polecane oferty:

Drodzy Użytkownicy!

W związku z odwiedzaniem naszych serwisów internetowych przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i podobne dane nt. aktywności lub urządzeń użytkownika. Jeżeli dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, wówczas będą traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administratora tych danych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz w Polityce Prywatności pod tym linkiem.

Jeżeli korzystasz także z innych usług dostępnych za pośrednictwem naszych serwisów, przetwarzamy też Twoje dane osobowe podane przy zakładaniu konta, rejestracji na eventy, zamawianiu prenumeraty, newslettera, alertów oraz usług online (w tym Strefy Premium, raportów, rankingów lub licencji na przedruki).

Administratorów tych danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz również w Polityce Prywatności pod tym linkiem. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci szereg gwarancji i praw, a przede wszystkim prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych. Prawa te będą przez nas bezwzględnie przestrzegane. Jeżeli więc nie zgadzasz się z naszą oceną niezbędności przetwarzania Twoich danych lub masz inne zastrzeżenia w tym zakresie, koniecznie zgłoś sprzeciw lub prześlij nam swoje zastrzeżenia pod adres odo@ptwp.pl.

Zarząd PTWP-ONLINE Sp. z o.o.