PARTNER PORTALU
  • BGK

KOMENTOWANY TEKST

Nauczyciel w Luksemburgu zarabia cztery razy więcej niż w Polsce

• Jula, 2019-01-12 14:04:27

Do Skl: w takim, w którym gowno płacą
  • bez ściemy !, 2019-01-12 11:38:42

Do Nauczyciel : Dwie nauczycielki , które mnie uczyły wyszły za mąż za rolników jedna hodowała przede wszystkim świnie w cyklu zamkniętym (od maciory do tuczników), ziemi mieli mało, jej mąż pracował na etacie państwowym, a druga nauczycielka wraz z mężem oprócz dużej ilości ziemi , mieli olbrzymi kurnik - jedna była matematykiem, a druga polonistką , miały swoje dzieci , nie narzekały na nadmiar obowiązków, uczniowie tych nauczycielek z dobrym rezultatem kończyły szkoły i studia. Mój brat cioteczny z żoną uczyli w średniej szkole rolniczej (już na emeryturze), jednocześnie osobiście, czyli bez zatrudniania parobków prowadza duże gospodarstwo rolne z oborą. - czyli można.
  • Skl, 2019-01-12 00:33:25

Zapraszam do firmy budowlanej zamienimy się będziesz brał urlop kiedy zapragniesz
  • Skl, 2019-01-12 00:25:06

W ktòrym zawodzie szanowny Panie nauczycielu jest zasiłek na zagospodarowanie??????
  • Nauczyciel , 2019-01-11 20:34:46

W mojej szkole, po wielu latach pracy w korporacji, zaczęła pracować nauczycielka, która przed swoją kariera w korporacji była właśnie nauczycielka. Po miesiącu pracy zrezygnowała. Otwarcie przyznała, że nie miała w domu czasu na nic, że jej "osobiste" dzieci chodziły bez obiadu. Nie istnieje coś takiego jak 18 godzin pracy nauczyciela. Po wielu latach pracy z placówce prywatnej rozpoczęłam pracę w szkole publicznej. I wiele bym dała, aby wrócić do 40 godzin pracy. Nie wiem co zrobię za 2 lata, jak "oddam" swój oddział. Natomiast zarobki są śmieszne, oczekiwania rodziców ogromne, a reforma zapewniła nam prawdziwy rollercoaster. PS. A po co to robię? Bo kocham uczyć, kontakt z uczniami. I gdyby nie to, że mój mąż ma dobrze płatna pracę to już dawno bym to porzuciła.
  • Nauczycielka matematyki, 2019-01-11 18:56:32

Do Rodzic : właśnie mnie Pan zachęcił do przygotowywania lekcji w moim wolnym czasie oraz sprawdzania prac dzieci.... przecież pracuje tylko 4 godz dziennie. Wczoraj to ja 4 godziny pisałam opinie do poradni psychologicznej dla dzieci a lekcje? Razem wyszło 12 godzin pracy... W ciągu 1 dnia! Za 1800 zł miesięcznie. Ma Pan rację,skoro i tak rodzice wysyłają dzieci na korepetycje to co ja się przejmuje:) korepetytor ma godz na 1 dziecko,my mamy 40 min na 25 osób,Ale Pan nie widzi różnicy.... Dzieci które biorą korepetycje są zrozumiałe, Nie chce im się słuchać na lekcji bo przecież tatuś zapłaci za korepetycje. Pozdrawiam
  • Agata, 2019-01-11 18:10:40

Do Rodzic : z doświadczenia wiem że to wasze wspaniałe dzieci nie chcą się uczyć i robią podczas lekcji różne rzeczy nie mające z nauką nic wspólnego. Potem prowadzacie je na korki i twierdzicie że nauczyciele nic nie robią. Praca 4 h? Pierwsze słyszę. Gdybyśmy zaczęli ewidencjonować każdą minutę swojej pracy wyszłoby spokojnie ponad 40h. Ale w sumie nie ma tu z kim dyskutować.
  • Dariusz Nikiel, 2019-01-11 18:05:10

Do Rodzic : Poproszę o pracę 8 godzin zgodnie z kodeksem pracy. Błagam o to... zapraszam na krótką zamianę. Za miesiąc pogadamy. Jak masz rodzić pisać głupoty to lepiej nic nie mów.
  • Rodzic , 2019-01-11 17:45:03

Proponuje przeprowadzkę do Luksemburgu! W każdym innym zawodzie za granicą więcej się zarabia! Nauczyciele tylko mają wymagania A co dają od siebie, tylko sprawdziany i kartkówki tyle robią, jak nie wyśle dziecka na korepetycje to nic nie umie. Zarabiajcie więcej Ale i pracujecie tyle co każdy 8 godz. Dziennie nie po 4 idziecie do domu, niech ktoś w końcu zacznie was sprawdzać co robicie na lekcjach bo większość się do tej pracy nie nadaje, tylko dużo zarabiać chcecie.
  • Retoryczny zapytacz , 2019-01-11 17:38:49

W ten sposób to porownajmy wszystkie zawody. Póki co to: - 4 razy więcej bez względu na staż? - jaki jest zakres obowiązków nauczycieli w Luksemburgu? - czy i jak są weryfikowane ich umiejętności? - czy maja podobny do polskiego nauczyciela etat, ilość dni wolnych, urlop dla poratowania zdrowia...itp.? - jakie mierniki pracy nauczycieli są w Luksemburgu (poziom wykształcenia uczniow/absolwentow)? Takie porównanie jest fałszywe - za ile dziesiątków lat wynagrodzenia w Polsce będą zbliżone do podobnych, nie tylko w Luksemburgu a UE? -
  • Nauczyciel, 2019-01-11 17:24:40

Do zxc: szanowny zxc proszę dokładnie zapoznać się z wymiarem godzinowym w tygodniu pracy nauczyciela a potem się wypowiadać publicznie!a co do wolnego to większość bierze urlop w dogodnym dla siebie terminie a nauczyciel urlip ma z góry ustalony i nieważne czy mu się to podoba czy nie.
  • Azs, 2019-01-11 17:23:28

Do zxc: Ty też masz za dużo wolnego chyba, skoro masz czas takie bzdurne komentarze pisać ;)
  • Nauczyciel, 2019-01-11 17:20:19

Do zxc:
  • Aga, 2019-01-11 16:58:38

Zalewska ogłasza program START dla młodych nauczycieli, a wcześniej zabrała im zasiłek na zagospodarowanie. Cała ona.
  • ZYSKODAWCY.pl, 2019-01-11 15:29:16

robotnicy w Luksemburgu i nie tylko , też zarabiają 3 - 4 razy więcej niż w Polsce.

Wyszukiwarki

Polecane oferty:

Drodzy Użytkownicy!

W związku z odwiedzaniem naszych serwisów internetowych przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i podobne dane nt. aktywności lub urządzeń użytkownika. Jeżeli dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, wówczas będą traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administratora tych danych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz w Polityce Prywatności pod tym linkiem.

Jeżeli korzystasz także z innych usług dostępnych za pośrednictwem naszych serwisów, przetwarzamy też Twoje dane osobowe podane przy zakładaniu konta, rejestracji na eventy, zamawianiu prenumeraty, newslettera, alertów oraz usług online (w tym Strefy Premium, raportów, rankingów lub licencji na przedruki).

Administratorów tych danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz również w Polityce Prywatności pod tym linkiem. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci szereg gwarancji i praw, a przede wszystkim prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych. Prawa te będą przez nas bezwzględnie przestrzegane. Jeżeli więc nie zgadzasz się z naszą oceną niezbędności przetwarzania Twoich danych lub masz inne zastrzeżenia w tym zakresie, koniecznie zgłoś sprzeciw lub prześlij nam swoje zastrzeżenia pod adres odo@ptwp.pl.

Zarząd PTWP-ONLINE Sp. z o.o.