Partnerzy portalu
KOMENTOWANY TEKST

Smog: Elektromobilność zlikwiduje zanieczyszczenie powietrza w miastach?


 • Szpagin, 2019-02-15 10:57:58

  Do winnych brak ?: dwie wieze najwazniejsze . . . .
 • Szpagin, 2019-02-15 07:14:03

  Do winnych brak ?: tak czy siak , truć nie wolno ! jak faszysci niemcy truli to stawali przed trybunalem w norymbergii , teraz jak tzw dobra zmiana truje to co ? to obiecanki-macanki itp duperele . . . .
 • winnych brak ?, 2019-02-14 19:52:59

  Do Szpagin: Wydaje się , że dobrym pomysłem byłoby powołanie sejmowej komisji śledczej ds. zbadania przyczyn i sutków smogu samochodowego w Polsce, ze szczególnym wyjaśnieniem przebiegu procesu legislacji i skutków ustawy o publicznym transporcie zbiorowym z 2010r, co mogłoby przyczynić się do naprawy tragicznie kiepskich przepisów w tym zakresie.
 • Szpagin, 2019-02-14 19:31:25

  smog trzeba zlikwidowac na juz , na wczoraj ! jestesmy truci i duszeni . . . . wygra wybory ta opcja , ktora zlikwiduje smog ! mozna tylko 1 dekretem ! teraz brakuje woli politycznej ! czyli jest polityczne przyzwolenie na trucie ludzi !!! taka jest tzw dobra zmiana
 • gęsta zabudowa NIE !, 2019-02-14 19:28:11

  Do w.potega@neostrada.pl: - tak, m. in. jest smog z ścieranych opon i wykładzin hamulcowych, wycieków płynów, dlatego należy zmywać jezdnie i chodniki, nie budować tak gęsto budynków, aby było wietrzenie - ale grożny jest też hałas samochodowy.
 • w.potega@neostrada.pl, 2019-02-14 16:04:50

  Smog tworzą wszystkie samochody, także elektryczne. Jest za dużo samochodów w miastach. W Szwajcarii mają statystycznie jeden samochód na dwa gospodarstwa domowe, a w Warszawie jest ok. 3 samochody na gospodarstwo domowe.
 • robią co chcą ?, 2019-02-14 13:20:25

  Do baza tirów pod oknem.: - Wydaje się, że zarządca drogi (np. Prezydent Miasta) powinien mieć ustawowy obowiązek prawny odmowy wydania zezwolenia na przejazd ciężarówek o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 16 ton, na tak wskazany adres bazy eksploatacyjnej - takie pojazdy z reguły bez pozwolenia nie mają prawa poruszać się po wąskich ulicach w centrum dużego miasta.
 • auto w polu ?, 2019-02-14 13:03:22

  Jednym z koniecznych elementów działań rządu powinno być napisanie dobrego projektu nowelizacji ustawy o publicznym transporcie zbiorowym w zakresie pozamiejskiego transportu drogowego, poniważ, jak się wydaje to właśnie przede wszystkim z powodu tego filaru transportu, mamy zakorkowane miasta i autostrady toksycznymi szrotami ściągniętymi z zagranicy, bo chyba nie jest tajemnicą że na nowe auta nie każdego stać. Ponoć nawet mieszkańcy miast z dobrą komunikacja miejską nie pozbywają się swoich samochodów, właśnie z powodu potrzeby jeżdżenia także poza miasto. Wiadomo, że jak ktoś kupi samochód , to nie po to , aby stał na polu pod miastem, a jeżdzi nim wszędzie, także i tam gdzie mógłby pojechać pociągiem, czy autobusem.
 • baza tirów pod oknem., 2019-02-14 12:47:04

  wydaje się , że powinien być ustawowy zakaz wskazywania adresów baz eksploatacyjnych dla samochodów ciężarowych o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 16 ton, na terenie dzielnic mieszkaniowych w śródmieściu miasta wojewódzkiego, czy np. kilkanaście metrów od okien Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego, np. dojazd wąską uliczką jednokierunkową bezpośrednio pod oknami budynków wielomieszkaniowych, czy jednorodzinnych - niezależnie od faktu posiadania przez przedsiębiorcę w takim miejscu działki własnej czy dzierżawionej.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!