PARTNERZY PORTALU
  • BGK
  • BGK

KOMENTOWANY TEKST

Wyludnianie się miast. Wyjazdy na studia pogłębiają drenaż polskiej prowincji

• Anna, 2019-09-18 13:34:17

Problemem jest, bo samorządy nie chcą przedsiębiorstw na swoich terenach tylko mieszkańców kupujących wodę i płacących za odpady. Prosty obrót bez emisji gazów, ścieków... i problemów.
  • Romek, 2019-08-11 08:32:47

A u mnie dwoch chlopakow po informatyce ruszyli z firma programistyczna jeden wrocil z Warszawy drugi mial tu duzy dom I zone. Juz z 30 osob u nich pracuje niektorzy zdalnie niektorzy na miejscu naprawde fajnie sie to rozwija. Sami przeznali koszty wynajecia w duzym miescie bardzo spowolnilo by ich ekspansje. Planuja teraz taki jakby motel dla nowych mieszkasz za oplaty. To co bardzo spowalnia profincje to znalezienie drugiej polowki, ale jak sie uda to rozwija sie szybko
  • Tunia, 2019-05-08 16:36:34

Bylo duzo zakladow pracy,wezmy Radom.Pionki,Duze fabryki,duzo miejsc pracy, technika i szkoly zasadnicze,po studiach kazdych praca,budownictwo mieszkaniowe db .Nie bylo potrzeby uciekania z miasta 230 tys i okoliczne male miejsc mialy db zaklady pracy .Kto chcial mial prace, Pilkarza szkoli klub i jak go chce zagranica placi, Polski lekarz za kase podatnika sie wyksztalci ,wyspecjalizuje ,sluzymy jako kroliki doswiadczalne ,a potem dumny opuszcza kraj,Ten kraj ,ktory go zatrudni niech Polsce placi,To ssmo z informatykami,pielegniarkami
  • Czapkaniewitka, 2019-05-08 16:24:16

Urodziłem się w małym pięknym miasteczku. Tu konczylem szkołę tu spędziłem najlepsze lata młodości,były 2-3 dyskoteki na terenie miasta, organizowano koncerty rockowe raz w tygodniu. Na ławkach w parku siedzialy młode osoby. Dni miasta były najlepsze. Działo się masa tego było. Od 15 lat obserwuję masową emigrację również ze swojego rocznika. Co powodem brak perspektyw,brak rozwijania się na terenie miasta,brak zabaw, brak pracy, brak mieszkań. Moje Miasto umiera! Mam wrażenie że wokół mnie są ludzie starzejący się i ludzie takie jak ja które nie mieli pomysłu lub z przyzwyczajenia do miasta zostali. Brak w tym mieście kultury, rozrywki sprawia że mam ochotę to wszystko jeb... i wyjechać do większego miasta. Tam przynajmniej coś w parkach grają. Z resztą pobliskie wsie też pustoszeja.
  • Starucha, 2019-05-08 16:11:27

Mam 79 lat wyzsze wykszt,i inwalidztwo 1 grupy ,z trudem poruszam sie po mieszk.pare krokow, Boli mnie ,ze program senior to dla tych 65l ,ktorym organizuja potancowki, imprezy,uniwers 3 wieku, To dla tych co poruszaja sie db i rade w zyciu daliby.Tacy jak ja z malej emerytury za przyslugi placa,w kolejke do lekarza nie moga,Kosztem jedzenia, co 6 mies oszczedzamna pryw wizyte ,taxi i osobe do pomocy. Oburza mnie gadanie o gratis leki. 7.5.2019 apteka 364zl,jeden lek o cenie 5,60 jest darmo. Inny byl za 3,20 R obecnie 9,60 .Gdzie te leki darmowe? Choroby przeelekle,leki dozywotnie .okulary doplatanfz 35zl a najtansze 350, To zycie starca. A jeszcze Spnia Mieszk ciagle podwyzki,smieci,woda gaz prad telefon,kablowka. Za 40 lat pracy na 1,5 etatu zostaje na zarcie 200zl
  • Antek, 2019-05-08 15:46:45

Taka prawda bo w małych mieści ach nic nie robią urzedasy myślą tylko o tym aby 8 godzin pobawić się ba komputerze, nic nie wnoszą za nic nie odpowiadają, jest przerost nieudaczników w urzędach brak pomysłów, pieniądze z uni są trawione na bzdury, brak perspektyw i dobrze że młodzi tak myślą
  • ryszard, 2019-05-08 15:30:12

Odchodzenie młodzieży ze wsi to pozytywny trend , w krajach wysoko rozwiniętych na wsi żyje od 7% do 10% ludności ,żyją sobie dobrze , u nas na wsi żyje do 40% ludności uprawiając mało hektarowe pola i dziadostwo , dla kraju i dla samych uchodżców ze wsi odpływ młodzieży do miast i ośrodków rozwiniętych to prawidłowy trend i korzystny dla wszystkich .
  • rrr, 2019-05-08 14:05:21

Drążąc temat, w małych miejscowościach często największym pracodawcą jest "urząd gminy" oraz szkoła. Dużo starań o osadzenie prywatnych biznesów idzie w sklepy, fryzjerów, mechaników itd. Co osoba, która skończyła, np. informatykę, robotykę itd. ma w takiej miejscowości robić? Czy ma sprzedawać na kasie za minimalną pensję. Nie może też otworzyć biznesu, bo do przemysłu IT, hi-tech potrzebne jest zaplecze, także wykwalifikowanych pracowików, których właśnie brakuje. Taki system się napędza i będzie coraz gorzej. Gospodarkę innowacyjną mamy głównie w wielkich miastach, gdzie są uniwersytety kształcące wysoko kwalifikowanych pracowników.
  • r39, 2019-05-08 13:56:10

Ale jak się maja te dane do sytuacji sprzed 20, 30 czy 50 lat? Czyżby dawniej zjawisko drenażu nie występowało?

Wyszukiwarki

Drogi Użytkowniku!

W związku z odwiedzaniem naszych serwisów internetowych możemy przetwarzać Twój adres IP, pliki cookies i podobne dane nt. aktywności lub urządzeń użytkownika. O celach tego przetwarzania zostaniesz odrębnie poinformowany w celu uzyskania na to Twojej zgody. Jeżeli dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, wówczas będą traktowane dodatkowo jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administratora tych danych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz w Polityce Prywatności pod tym linkiem.

Jeżeli korzystasz także z innych usług dostępnych za pośrednictwem naszych serwisów, przetwarzamy też Twoje dane osobowe podane przy zakładaniu konta, rejestracji na eventy, zamawianiu prenumeraty, newslettera, alertów oraz usług online (w tym Strefy Premium, raportów, rankingów lub licencji na przedruki).

Administratorów tych danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz również w Polityce Prywatności pod tym linkiem. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci szereg gwarancji i praw, a przede wszystkim prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych. Prawa te będą przez nas bezwzględnie przestrzegane. Jeżeli więc nie zgadzasz się z naszą oceną niezbędności przetwarzania Twoich danych lub masz inne zastrzeżenia w tym zakresie, koniecznie zgłoś sprzeciw lub prześlij nam swoje zastrzeżenia pod adres odo@ptwp.pl.

Zarząd PTWP-ONLINE Sp. z o.o.