Partner portalu
KOMENTOWANY TEKST

Powiatów nie należy likwidować, ale trzeba je wzmacniać. Pytanie, jak to zrobić?


  • Obserwator, 2020-06-11 19:57:31

    Do aleks: Zlikwidować można i należy starostwa powiatowe i urzędy marszałkowskie. Sejmiki samorządowe powinny składać się z oddelegowanych radnych gminnych / miejskich. Powiaty, jako jednostki podziału terytorialnego można pozostawić, ale z miastami na prawach powiatu i władzą miasta jako jednocześnie zwierzchnią nad powiatem. Pieniądze rpzeznaczane na: 1) starostwa, 2) urzędy marszałkowskie można zaoszczędzić i przeznaczyć na szkoły, służbę zdrowia, policję, dotacje na inwestycje infrastrukturalne. Straże gminne / miejskie należy natychmiast zlikwidować, a w zamian stowrzyć mechanizm finansowy przekazywania większej kwoty podatków z poziomu gminy / miast do budżetu i proporcjonalnego zwiększenia liczby policjantów (mają wysoki poziom naboru, wyszkolenia, uprawnień - w stosunku do takich archaicznych wynalazków jak Straże Gminne / Miejskie, Straże Ochrony Kolei). To zupełna prawda co napisałeś o PZPR i ZSL. ZSL udajacy PSL (zniszcozny i podporządkowany w latach 40 XX wieku rpzez PPR / PZPR to najgorszy czyrak na ciele państwa. Pomagamy Swoim Ludizom - tak należy rozszyfrowywać tę nazwę, a kieleckie "konkursy na Emilkę" przeszły w wykonaniu PSL do legenedy i bon mtów lokalnych.
  • aleks, 2019-09-14 18:05:36

    W Powiatach skupilo sie cale popluczyny po PZPR-owskie i ZS-lowskie Pod szyldami samorzadowymi
  • Grzegorz, 2019-05-29 20:41:08

    Należy przyjrzeć się kondycji ekonomicznej niektórych gmin zarządzanych po amatorsku.Zadłużone są do niewyobrażalnych sum na jednego mieszkańca.Szanse na wyjście z kryzysu są zerowe. Należy te gminy zlikwidować a teren włączyć do gmin o dobrej kondycji finansowej. Samorządowców jako sferę nieprodukcyjną wprowadzić na rynek pracy na drogach publicznych lub do czyszczenia rowów melioracyjnych.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!