PARTNERZY PORTALU
  • BGK
  • BGK

KOMENTOWANY TEKST

Senat przyjął nowelizację Karty Nauczyciela. Łączne podwyżki sięgną w tym roku 15 proc.

• Pracownik administracji, 2019-07-01 14:43:04

A co z podwyżkami dla pracowników oświaty, którzy nie są nauczycielami - są tak niskie, że musimy mieć dopłaty by otrzymać płace minimalną - też mamy wyższe wykształcenie.
  • Ja, 2019-06-27 14:33:50

Do Marika: nie ma obowiązku pracy w szkole i wychowania czy uczenia cudzych dzieci. Można pracować w innym zawodzie albo nie pracować nigdzie
  • nauczyciel przedszkola, 2019-06-27 14:03:12

Nauczyciele przedszkola realizują program "wychowanie przedszkolne", czyli jak teraz nie będą mieli dodatku za wychowawstwo to nie powinni realizować tego programu. Przecież to my wychowujemy dzieci już od trzeciego roku życia .
  • Dosia, 2019-06-27 13:03:12

Nawet komentować się nie chce. Mnie nie trzeba tej "pańskiej łaski"-odchodzę że szkoły po 30 latach pracy! Co będziesz robić po pięćdziesiątce? Pytają znajomi z niepokojem. Odpowiada żartobliwie, że zostanę minister edukacji narodowej(specjalnie pisane z małej litery) lub posłanką. Tak naprawdę, to polskie państwo zmusiło mnie, bym wyjechała za chlebem_bede uczyć dzieci w Niemczech. Tylko po co ja strajkową łam na studiach w latach 80_tych?Pamiętam jedno hasło tamtych lat:nauczyciel musi zarabiać, by uczyć z pasją i oddaniem. Tylko w krótkowzrocznych założeniach może ktoś uważać, że nisko opłacany nauczyciel będzie przyczynił się do postępu i rozwoju tego kraju... Cóż decydenci nie posyłają swoich pociech do państwowych, niedofinansowanych szkół, a często i nie do polskich... Dziękuję Ci polski rządzie za troskę i podwyżkę, która niczego nie zmieni w moim budżecie(wzrost cen już ją zjadł), dziękuję ale nie skorzystam.
  • Marika, 2019-06-27 12:24:23

A powinno skoro nie płacą, niech rodzice sami wychowują a nie przedszkolne!
  • Obserwator yt, 2019-06-27 12:17:27

PARLAMENT R.P CZY POMYSLAŁ CHOCIAZ 1 MIN Panstwo RP wykształciło za pieniądze podatnika wielu absolwentow szkół wyzszych, Rzad wymyśla zachęty aby pozostawali w Ojczyznie i wracali tu . TO DLACZEGO TYSIĄCE NAUCZYCIELI ZWOLNIONO .? Tych .ktorzy sa slabsi fizycznie,kobiety po 40 ani na zmywak ,ani na ochroniarza ani na nianke dla seniora Niemca !! Beda na zasiłku z bidy krótko RZAD ZMARNOWAŁ ZYCIE TYM CO ZOSTALI 20 LAT TEMU NAUCZYCIELAMI I TAK DO EMERYTURY MIAŁO BYĆ ,!!! Pomiatanie ludzmi uczciwie pracujacymi ,przeklęte pomysły zrujnowania szkolnictwa!
  • Bezrobotny hiistoryk , 2019-06-27 11:57:38

Krewni i znajomi krolika dostaną podwyzki (byle jakie ale dostana ,nie będą niźej najnizszej krajowej) kosztem tego,ze tysiące ich kolegów będa bezrobotni,a przez 3 lata bedą uczyć w chaosie ,tłoku na 2 zmiany, PIS ŁASKAWE PANY,!!
  • Jan, 2019-06-27 11:42:00

Do Senatu Ilu nauczycieli dyplomowanych z doświadczeniem ponad 15 letnim zwolniono ze szkolnictwa na bruk? SĄ to nauczyciele stale dokształcajacy sie ,bo stan wiedzy w kazdej dziedzinie rosnie, Która firma przyjmie 46 letniego germanistę specjaliste w nauczaniu szkolnym? Chca doświadczenia w danej branzy! Moi uczniowie biegle znaja język ale ukonczyli np bankosc,tlumacz im niepotrzebny, Ja umiem nauczyc języka ale majac 46 lat nie zaczne studiowac handlu zagranicznego ,bo na dzienne nie mogę,a na zaoczne brak kasy i wiek (nim skoncze mam 51 lat) CO NA TO SENAT.? W Wwie jakas pracę mlodszy znajdzie ,z Wroclawia Poznania za Odre? A ile tys na bruk. Po20 latach orki na ugorze w edukacji?CO SENAT DLA NICH PROPONUJE.? Dlaczego daje sie ulgi finansowe dla nowych nauczycieli,a NIE ZATRUDNIA SIĘ DOŚWIADCZONYCH z 20 letnim stazemi podyplomowych z podyplomowymi wieloma kierunkami typupedagogika,psychologia, BO DYPLOMOWEMU TRZEBA PLACIĆ ZA WYSŁUGĘ LAT , RZAD OSZCZĘDZA NA. NICH.
  • Prawdziwy nauczyciel, 2019-06-27 08:56:58

Do Rodzic i nauczyciel: Pójdą! Dlaczego podpisujesz się jako ktoś, kim nie jesteś. Cieszę się z każdej najmniejszej podwyżki i nie wstydzę się, że pobieram 500+. Cały rok szkolny daję 100% siebie dla moich uczniów, którzy są dla mnie jak moje własne dzieci. Skoro płace w Polsce rosną i gospodarka ma się dobrze, dlaczego nauczyciel nie może być godnie wynagradzany? Nikomu nic nie zabieram, nie proszę o pomoc, chociaż mam przewlekle chore dziecko, którego leczenie pochłania lwią część domowego budżetu. Proszę sobie poczytać o socjalu w innych krajach. Życzę zdrowia!
  • samorządowiec, 2019-06-27 08:42:28

Za takie potraktowanie nauczycielek zatrudnionych w przedszkolach właśnie PiS stracił ich głosy! Wiem, bo moja żona głosowala na PiS i już zadeklarowała, że napewno na nich nie zagłosuje.
  • Kra, 2019-06-27 08:41:03

Do Rodzic i nauczyciel: chyba Ty jesteś "polaczkiem" bo ja się za takiego nie uważam. Nauczycielem też nie jestem i żadnych tantiemów nie pobieram. No i doucz się trochę bo aż przykro patrzeć na te "byki".
  • Rodzic i nauczyciel, 2019-06-27 07:32:12

W tym kraju rozdaje się pieniądze podatników na nierobów i darmozjadów którzy chętnie pujdą głosować a ludzie pracujący będą pracować na nich płacąc coraz większe podatki i jak zwykle Polak Polaczka wydyma
  • Rodzic, 2019-06-27 07:07:00

Czy panie w przedszkolu to nie wychowawcy. Czy będzie zniesiona ta funkcja ?
  • Rodzic i nauczyciel, 2019-06-27 05:59:33

Do AaaA: czy wszyscy podatnicy mieli cos do powiedzenia na 500+? Jestem przeciwna dawaniu za darmo pieniedzy podatnikow!
  • AaaA, 2019-06-26 23:13:17

A ja się pytam czy ktoś zapytał podatników czy się na to zgadzają ?

Wyszukiwarki

Drodzy Użytkownicy!

W związku z odwiedzaniem naszych serwisów internetowych przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i podobne dane nt. aktywności lub urządzeń użytkownika. Jeżeli dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, wówczas będą traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administratora tych danych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz w Polityce Prywatności pod tym linkiem.

Jeżeli korzystasz także z innych usług dostępnych za pośrednictwem naszych serwisów, przetwarzamy też Twoje dane osobowe podane przy zakładaniu konta, rejestracji na eventy, zamawianiu prenumeraty, newslettera, alertów oraz usług online (w tym Strefy Premium, raportów, rankingów lub licencji na przedruki).

Administratorów tych danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz również w Polityce Prywatności pod tym linkiem. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci szereg gwarancji i praw, a przede wszystkim prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych. Prawa te będą przez nas bezwzględnie przestrzegane. Jeżeli więc nie zgadzasz się z naszą oceną niezbędności przetwarzania Twoich danych lub masz inne zastrzeżenia w tym zakresie, koniecznie zgłoś sprzeciw lub prześlij nam swoje zastrzeżenia pod adres odo@ptwp.pl.

Zarząd PTWP-ONLINE Sp. z o.o.