PARTNER PORTALU
  • BGK

KOMENTOWANY TEKST

Nauczyciele apelują do ministra w sprawie wcześniejszych emerytur

• DOMI, 2019-09-12 22:42:21

Praca w przedszkolu publicznym - 25 godzin tygodniowo (40 do dyspozycji dyrektora) Ciągłe dokształcanie, roszczeniowi rodzice i ich bezstresowo wychowywane dzieci, nie, to już nie mój świat, inna rzeczywistość, której nam, ciężki sprostać Zaczynałam w 1988 roku, wtedy było... tak normalnie, kocham dzieci i swój zawód, ale jestem już wyczerpana, proszę o zasłużony odpoczynek.
  • ula, 2019-09-10 20:00:36

Jestem nauczycielem z 28 letnim stażem w przedszkolu bardzo kocham swoja pracę ale widze jak dzieci reagują na młode panie , moja efektywność nie jest już taka jak u młodzieży ,
  • Mirianna, 2019-09-07 11:23:03

Nauczycielom z najdłuższym stażem pracy po 30 latach emerytury powinny być przywrócone zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami podobnie jak mundurowym. A kto chce wypracować sobie większe nagrody jubileuszowe po 35 czy 40 latach pracy to niech pracuje jeżeli mu tylko zdrowie pozwala. Pozwólcie w końcu zadecydować nauczycielom pracują czy odchodzą, każdy podejmie świadomą decyzję zgodnie ze swoimi możliwościami z korzyścią dla siebie i społeczeństwa. Myślę, że rząd zgodnie ze swoimi wcześniejszymi zapowiedziami przywróci przywilej emerytalny nauczycielom z 30 letnim stażem pracy. Szczególnie,że właśnie Ci nauczyciele poświęcający się dzieciom już od najmłodszych lat ,pracując w grupach dzieci przedszkolnych dawniej nawet trzydziestokilku osobowych po 25 godzin tygodniowo już powinni mieć możliwość odejścia na emeryturę.
  • Nauczyciel z 25 letnim st, 2019-09-05 18:13:36

Panie Jarosławie proszę przywrócić wcześniejsze emerytury. Życzę wytrwałości i zdrowia
  • Maciej, 2019-09-02 12:43:23

Popieram w całej rozciągłości, w odniesieniu do nauczycieli, którzy rozpoczynali pracę przed tak zwaną reformą emerytalną Buzka, jest to przywrócenie stanu prawa ze stanu bezprawia.
  • NAUCZYCIELE , 2019-08-29 08:00:17

Do JA: BRAWO PANIE PREZESIE I O TO CHODZIŁO I CHODZI PRZYWRÓCENIE NAUCZYCIELOM EMERYTURY PO 30 LATACH PRACY NIE PATRZĄC NA WIEK TERAZ TYLKO POWINNO BYĆ PRZYWRÓCENIE NAUCZYCIELOM EMERYTURY PO 30 LATACH PRACY NIE PATRZĄC NA WIEK – WSZYSCY JAK JEDEN GDY BĘDĄ NOWE WYBORY POPRZEMY TYLKO PIS NIKOGO WIĘCEJ TYLKO PROSIMY WPROWADZIĆ TO W ŻYCIE PRZED WYBORAMI A NIE PO WYBORACH -------WEJDZIE TYLKO TA OPCJA I MACIE WYBORY ZAWSZE WYGRANE . COFNIĘCIE Z POWROTEM TAK JAK BYŁO KIEDYŚ Z PRZED 2008 ROKU.CYT …„TEN PRZYWILEJ ZOSTAŁ NAUCZYCIELOM ODEBRANY W 2008 r.” ŚWIĘTE SŁOWA PANIE PREZESIE TO BARDZO DOBRY POMYSŁ I TA PARTIA ZOSTANIE DZIĘKI NAUCZYCIELOM CZEGO MY NAUCZYCIELE BARDZO SOBIE TEGO I PRZYSZŁYM KANDYDATOM ŻYCZYMY ŚWIAT IDZIE Z POSTĘPEM TRZEBA SOBIE POLEPSZAĆ A NIE UTRUDNIAĆ NAUCZYCIELOM TEN PRZYWILEJ SIĘ W 100 PROCENTACH NALEŻY NAWET PO 20 LATACH PRACY JESTEŚCIE WSPANIALI DZIĘKUJEMY…. DZIĘKUJEMY NAUCZYCIELE
  • Nauczyciel, 2019-08-28 21:13:41

Pan Prezes Kaczyński zaproponował takie rozwiązanie wiosna tego roku. On cos wymyśli. Nie rzuca słów na wiatr. Liczę na Pana J. Kaczyńskiego, ze przywróci wcześniejsze emerytury dla nauczycieli wg starych zasad.
  • Julia, 2019-08-20 19:12:27

Ten przywilej dla nauczycieli powinien być przywrócony jak najszybciej, gdyż nauczyciel pracując 30 lat już nie pracuje tak wydajnie jak dawniej. Mniejsze możliwości działania, koncentracji, różnorodne problemy zdrowotne. Komu zależy na edukacji powinien bez żadnych problemów pozwolić nauczycielom samym zadecydować o tym. A nauczyciel sam podejmie decyzje czy pracuje dalej czy już nie bo zdrowie czy inna sytuacja zmusza go do odejścia zgodnie ze swoimi możliwościami .
  • JA, 2019-08-20 12:35:21

Ostatecznie nauczyciel powinien mieć możliwość przejść na emeryturę po 30 latach pracy przy tablicy. Taki staż pracy z młodzieżą dla wielu nauczycieli jest ponad siły. Apeluję do wszystkich, którym dobro młodzieży i Polski stoi na czele. Apeluję do rodziców, samorządowców i do rządu RP.
  • nauczyciel, 2019-08-20 12:30:54

W ostateczności nauczyciel powinien mieć możliwość przejścia na emeryturę po 30 latach pracy przy tablicy. Liczę na wsparcie rodziców, samorządowców, Sejmu i całego rządu.
  • Mirianna, 2019-08-16 19:47:30

Odnosząc się co dopiero do zatwierdzonych korzystnych zmian dla mundurowych czy matek z czwórką dzieci, nauczycielom również należy się wsparcie osłonowe, jak wcześniejsza możliwość odejścia na emeryturę podczas zmian oświatowych związanych z reformą. Tym bardziej,że podejmowali pracę tyle lat temu z tym właśnie obowiązującym przywilejem.
  • wiolka, 2019-08-13 16:10:47

Ja mam jeszcze sporo czasu żeby przejść na emeryturę, ale postaram się zrobić tyle, żeby była ona odpowiedniej wielkości, czyli wiadomo im wyższa tym lepiej. Myślę, że wprowadzenie ppk zmieni moje podejście ale też i innych do oszczędzania, bo skoro można sporo zyskać bo czemu niby mamy z tego rezygnować?
  • Ela, 2019-08-12 09:42:06

Popieram wszystkich nauczycieli to odpowiedzialny i wyczerpujący zawód. Nauczyciele powinni mieć też swoje przywileje.
  • korina, 2019-08-11 21:23:50

Mam 54 lata i o nadchodzącym roku szkolnym myślę z przerażeniem. Jestem już wypalona, praca mnie męczy i fizycznie i psychicznie. niechby młodzi pracowali i zarabiali. Ja już nie mogę. błagam przywróćcie nam emerytury po 30 latach pracy, co to za praca, kiedy człowiek ja wykonuje z przymusu, przecież to praca z dziećmi.
  • obiektywny, 2019-08-11 13:29:12

Wow, chciwosc nauczycieli nie zna granic. Rekordowe w historii podwyzki, I to 2x razy w ciagu 2 lat, a I'm wciaz malo... Ja mysle ze nauczyciele powinni jeszcze dostac immunitet I diete poselska... To moze Na rok przestana narzekac

Wyszukiwarki

Drodzy Użytkownicy!

W związku z odwiedzaniem naszych serwisów internetowych przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i podobne dane nt. aktywności lub urządzeń użytkownika. Jeżeli dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, wówczas będą traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administratora tych danych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz w Polityce Prywatności pod tym linkiem.

Jeżeli korzystasz także z innych usług dostępnych za pośrednictwem naszych serwisów, przetwarzamy też Twoje dane osobowe podane przy zakładaniu konta, rejestracji na eventy, zamawianiu prenumeraty, newslettera, alertów oraz usług online (w tym Strefy Premium, raportów, rankingów lub licencji na przedruki).

Administratorów tych danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz również w Polityce Prywatności pod tym linkiem. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci szereg gwarancji i praw, a przede wszystkim prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych. Prawa te będą przez nas bezwzględnie przestrzegane. Jeżeli więc nie zgadzasz się z naszą oceną niezbędności przetwarzania Twoich danych lub masz inne zastrzeżenia w tym zakresie, koniecznie zgłoś sprzeciw lub prześlij nam swoje zastrzeżenia pod adres odo@ptwp.pl.

Zarząd PTWP-ONLINE Sp. z o.o.