PARTNER PORTALU
  • BGK

KOMENTOWANY TEKST

Segregacja po nowemu. Samorządy oponowały, prezydent podpisał

• kobuz#, 2019-08-08 12:44:25

Nie dala Bozia rozumu?.. Nie dość, ze Polak azjatycki to do tego Ludwik... Ubliżać ja tez potrafię. Włącz w końcu mózgownicę, a nie zwalaj wszystkie plagi na innych. Jaki rzad, takie samorządy, taki wyborca. Jesteście kowalami własnego losu, a Polskę (i nie żałuję) opuściłem, kiedy ty gumę od majtek w zębach nosiłeś... so what
  • w.potega@neostrada.pl, 2019-08-08 11:43:07

Nie dostrzegam zagrożeń w nowych regulacjach. Problemu objawią się w działaniu. My dopiero raczkujemy w gospodarowaniu w obiegu zamkniętym. Zmienianie nawyków nie jest łatwe. Ma rację Jan, żądający czytelnych rozliczeń, w każdej gminie i z każdym domowym gospodarstwem. Optymistyczne są informacje kobuz-a. Da się. Nie wiem, dlaczego Polskę zewnętrzni zaśmiecają, ale sądzę, że dzieje się to z udziałem gospodarzy terenu.
  • kobuz#, 2019-08-08 10:00:25

... wasze śmieci cwani wywoźa do Polski .. A wy cwaniacy pozwalacie na to, chociaż zielonego pojęcia o utylizacji nie macie (stad te podpalenia umyślne składowisk i oszustwa ubezpieczeniowe) i do tego kasujecie za ten wwóz. W Polsce niestety, niechęć do zwalczania tego procederu leży miedzy Odra , a Bugiem, a nie nad Renem, Tamizą, czy Sekwaną. Spróbuj wwieź śmieci do Niemiec, to nie tylko, ze nie dostaniesz za to pieniędzy, lecz jeszcze zapłacisz za nielegalność. To, ze w Polsce nieład nie zwalaj na innych, bo problem leży w Polsce, a nie na Zachodzie. To polskie przepisy pozwalają na taki proceder i nikt za to nie jest odpowiedzialny, jak sami Polacy... so what
  • Ludwik, 2019-08-08 09:41:17

Do kobuz#: wasze smieci cwani wywoźa do Polski ..Zobacz w tv jak ludzie męczą się z powodu dzikich wysypisk ,na ktore z calej Europy i Ameryki Pld nocami wjezdzają cięzarówki z radioaktywnymi i zakazonymi chorobotworczymi bakteriami, U was czysto,a w Polsce od 1989r europejskie wysypisko śmiecì niesegregowanych Jewropiejczyku urodzonemu w Medrkowie .
  • Karol, 2019-08-08 09:29:10

Największym nieszczęsciem Polski jest to,źe pozwolono zarabiać złym ludziom na przywozeniu śmiecì z całego świata, Do sądu tych co wydaja takie pozwolenia to trwa, Nikt nie kontroluje tego co spoza Polski nocą wwoźą, Potem zatrute środowisko ,poźary śmietnisķ ,ktorych gaszenie to duzo pieniedzy i zdrowia strazakow, Kosztami obciazy sie obywatela 4x podwyzszając oplaty za wywóz smieci ,A te wory foliowe na terenach spni mieszkaniowych do gromadzenia lisci jesienią to po co? Zakompostowac w 1 dole
  • kobuz#, 2019-08-08 09:21:23

...Zapłacą oni nie mniej niż dwukrotność, ale nie więcej niż czterokrotność opłaty śmieciowej... Nie wydaje mi się, ze problem tkwi jedynie po stronie kosztów, lecz jest wykładnią wychowania pojęcia problemu, i kultury (w szerokim tego słowa znaczeniu). Segreguje już od 1988 roku i nigdy nie interesowały mnie kary za nie segregacje, lecz koszty związane z ich utylizacją. Tak długo, jak ludzie nie będą rozumieli istoty utylizacji i prawidłowej segregacji będzie tak jak już jest. Trafnie ocenił już słabość i niemoc samorządów mój przedmówca Waste Whistleblower i mogę tylko potwierdzić jego wpis. Kiedyś mieszkałem w wielkim mieście i wywózką segregowanych śmieci zajmowały się własne podmioty do tego uprawnione, a dzisiaj kiedy mieszkam na wsi są to niezawodne, pełne świadomości ochrony środowiska firmy prywatne. Tzw. odpady problemowe (np opony, baterie, przedawnione lekarstwa, czy inne przedmioty codziennego użytku/urządzenia elenktyczne i elektroniczne) wywożę do gminy (Bezirku) dzielnicowej, gdzie odpowiedni personel u monitoring śledzą prawidłowe składowanie w kontenerach tychże odpadów. Dlatego, mamy czyste lasy, jeziora i ulice. Ach, jeszcze jedno. Mieszkam w Europie Zachodniej i problemy segregacji odpadami sa dla mnie niezrozumieniem... so what
  • Jan, 2019-08-08 09:16:07

Mogę opakowania plastikowe oddawać darmo ale ten kto je zabiera,przetwarza na cos i na tym zarabia niech nie kaze placić mi za to,ze łaskawie wziął ,Dostaje darmo butelki plast,makulaturę , A co robić ze szmatą do podlogi i gabkami ,ktorymi posprzątało sie podłoge z odchodami i wydalinami chorych? Dzieci i dorosli wymiotuja nagle maja biegunki! Ile litrów wody i chemikalii trzeba zuzyc zeby uprac to? TANIEJ do śmieci
  • Hanna lat 8o inw 1 grup, 2019-08-08 09:04:20

Miasto Radom od kilku lat (od Pis przez Po ) za smiecie ludzie płacą od metraźu nie od osoby, np samotny 80letni, placi w 10piet 15 plus 2,20 co miesiac za tzw wynajem pojemników, Senior musi dozyć w swoim m ,bo nie ma kasy i siły na przeprowadzkii. Ile śmieci ,,wyprodukuje 80 letni .ktory nie ma pampersow, nie gotuje posilkow ,nie czyta gazet,nie jada owocow i warzyw? Opakowania po lekach ,maśle, serku, platkach, srodkach czystosci, Jest to pojemnik 2 litrowy na tydzien, W takim samym metrazu mieszka 6 osob zmaluchem (pampersy) i pani gotuje w domu,Tyle samo placą , a śmieci mają wór codziennie, Gdyby Radom był miastem jak Sopot,czy Zakopane no to senior mógłby gościć turystow i oni smiecą. To teraz co? Zlikwidują w 10p blokach zsypy i kaźą płacić 62,20zł co miesiąc? A ten kto ma 1200zl emerytury i jest,,uziemiony chorobą w 4 ścianach? Za wodę płaci się wg licznika plus 20zł tzw ccw, Zuzywam cieplej za 7zł a płacę 26zł ,prądu zuzywam za 20 zł ale placę ponad 60 ,gazu za 15zł ale place ponad 60zl .Czyli ponad 100zl to abonamenty,dosyly przesyły czyli haracz,o i jeszcze 4zlza radiowy odczyt liczników wody,Czy to jest uczciwe wobec obywatela? Czy mobilizuje do oszczedzania?
  • Waste Whistleblower  , 2019-08-07 21:46:40

Spójrzmy więc jak to jest we Wspólnocie Europejskiej... Czy w bogatych krajach starej UE gminy ogłaszają przetargi na odbiór i zagospodarowanie odpadów swoich mieszkańców, czy np. po niemieckich gminach jeżdżą polskie, francuskie czy z innych krajów śmieciarki? Czy w ogóle jeżdżą śmieciarki firm prywatnych czyhających na comiesięczne opłaty rodzin za śmieci? NIE! Bo w tych bogatych krajach te ustawowe zadanie samorządów gminy wykonują bez przetargów poprzez własne firmy, bez narzutów na realizację misji, którą dla obcych firm niemunicypalnych jest pomnażanie swoich zysków… To tak zwane „urynkowienie” gospodarki odpadami – czyli dokonane pod koniec XX wieku wpuszczenie tych co chcieli kręcić lody na odpadach do wykonywania zadań własnych samorządów jest praprzyczyną obecnej drożyzny! W krajach z naturalnym monopolem gmin (tzw. „in house”) deponowanie odpadów na składowiskach jest w zaniku… Pojęcie dzikich wysypisk jest tam nieznane – podobnie porzucenie odpadów przez niewypłacalnych sprawców… Pożary nie są tam metodą pozbywania się odpadów... Wciąż wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że polskie rodziny wnoszą już większe opłaty od bogatych rodzin na przykład niemieckich…niewygodne.info.pl/artykul9/04673-Za-smieci-placimy-czesto-wiecej-niz-Niemcy.htm …Nadal jesteśmy też jedynym krajem UE który pozwala aby zyski z comiesięcznych opłat rodzin za śmieci były transferowane do innych krajów… pb.pl/czarna-wizja-smieciowa-691523 ...

Wyszukiwarki

Drodzy Użytkownicy!

W związku z odwiedzaniem naszych serwisów internetowych przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i podobne dane nt. aktywności lub urządzeń użytkownika. Jeżeli dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, wówczas będą traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administratora tych danych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz w Polityce Prywatności pod tym linkiem.

Jeżeli korzystasz także z innych usług dostępnych za pośrednictwem naszych serwisów, przetwarzamy też Twoje dane osobowe podane przy zakładaniu konta, rejestracji na eventy, zamawianiu prenumeraty, newslettera, alertów oraz usług online (w tym Strefy Premium, raportów, rankingów lub licencji na przedruki).

Administratorów tych danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz również w Polityce Prywatności pod tym linkiem. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci szereg gwarancji i praw, a przede wszystkim prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych. Prawa te będą przez nas bezwzględnie przestrzegane. Jeżeli więc nie zgadzasz się z naszą oceną niezbędności przetwarzania Twoich danych lub masz inne zastrzeżenia w tym zakresie, koniecznie zgłoś sprzeciw lub prześlij nam swoje zastrzeżenia pod adres odo@ptwp.pl.

Zarząd PTWP-ONLINE Sp. z o.o.