Partnerzy portalu
KOMENTOWANY TEKST

Opłata od opakowań dofinansuje gminny system zagospodarowania odpadów

• dziara, 2019-08-20 09:57:35

Czy ktoś jest w stanie mi wytłumaczyć co to jest butelka bezzwrotna i dlaczego takie rozwiązanie dopuszcza się w obrocie? Obciążyć to konkretną opłatą producentów, to odechce się im takich praktyk. Ponadto dlaczego wszystkie piwa nie mogłyby być nalewane do tego samego typu i kształtu butelek? Kolejna kwestia to użycie różnych surowców w tworzeniu jednego rodzaju opakowania czy to szklanego czy plastikowego np. PET,PELD, PEHD i folia metalowa albo szkło,metal, ceramika i także nalepka. Tylko wysokie opłaty albo wręcz zakaz ustawowy - w przeciwnym razie sytuacja odpadowa będzie się tylko pogarszać.
  • w.potega@neostrada.pl, 2019-08-13 17:20:50

Jeśli nastąpi rzeczywiste realne rozliczanie obrotu odpadami, z udziałem producentów, to zaczniemy wszyscy rozumować, co nam się opłaca? Może na przykład bardziej opłaca się posługiwanie się opakowaniami szklanymi, w porównaniu z PET? Dzięki rozliczeniom zaczniemy kalkulować. Składowanie i spalanie trzeba tak opodatkować, żeby się nie opłacało? Budowanie gospodarki obiegu zamkniętego jest oczywiście dużym wyzwaniem, koniecznym do podjęcia.
  • ratio, 2019-08-13 14:15:20

nareszcie! jako konsument nie mam wpływu na wypasione opakowania kosmetyków, produktów spożywczych, i innych. Producent nie liczy się z surowcem, a konsument za to płaci. Wreszcie tkoś pomyślał o rozłożeniu kosztów. ciekawe, dlaczego nie zbiera się makulatury?
  • Bo u nas jest jak jest..., 2019-08-13 12:40:18

Gminnym systemom zagospodarowania odpadów grozi katastrofa finansowa w momencie gdy pojawi się duża ilość wysegregowanych odpadów - koszt uzyskania i zagospodarowania odpadów z selektywnej zbiórki jest niemal dwukrotnie większy niż zagospodarowanie odpadów niesegregowanych... pomorska.pl/nie-placisz-za-smieci-bydgoski-urzednik-cie-wytropi/ar/12183306

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!