Partner portalu
KOMENTOWANY TEKST

Śląscy samorządowcy przeciw nowelizacji prawa geologicznego i górniczego

• Luk, 2019-09-25 13:02:42

Do do Luk: Bytom kojarzą co najwyżej z metką na ciuchach (o ile w ogóle).
  • do Luk, 2019-09-25 12:48:59

no właśnie "rzeczowa dyskusja" na zasadzie propagandy , ciekawe czy ci którzy trolują chociaż wiedzą o co chodzi?
  • Luk, 2019-09-25 12:40:14

Oho, fala Pisowskich troli czy botów już odklikała negatywy. Kilka minut i gotowe. Byle więcej niż łapek w górę.
  • Luk, 2019-09-25 10:09:27

Do weryfikacja własna: Nie mam takich danych więc nie mogę podać. Trzeba pytać w UM w wydziale architektury. Może są takie statystyki? Natomiast na Karbiu zapadły się budynki bodajże na Konstytucji, w każdym razie gdzieś w okolicach Celnej (nie znam tych wszystkich uliczek z głowy). McDonalds na rogu Celnej i Wrocławskiej też z powodu szkód górniczych został wyburzony. Podobnie jak kościół na Dębie. Wiem też że są szkody w kościele w Miechowicach ale dokładnie jak jest nie wiem. To tyle przypadków tak ad hoc z głowy. Pewnie gdyby poszperać będzie więcej, dużo więcej.
  • weryfikacja własna, 2019-09-25 09:21:37

Ile budynków poszło do wyburzenia na Bobrku?
  • PRzem, 2019-09-25 09:10:08

Do Luk: Zmień prac weź kredyt i się wyprowdź tak przecież mówił Prezydent Komorowski ( PO )
  • Luk, 2019-09-25 08:41:55

Do Jan: Mieszkam w Bytomiu. Doskonale widzę jak to się skończy i to, że Państwo ma swoich obywateli tam, gdzie plecy kończą swoją szlachetną nazwę. TO raczej typowy kolonializm, który tu na Śląsku widzimy już od końca wojny. Śląsk na robić swoje i nie pyskować.
  • Dana, 2019-09-25 08:33:59

Do Jan: Naprawdę? swoich obywateli? a ci obywatele, którzy swoimi dobytkiem i zdrowiem płacimy za ten interes, to nie obywatele? fajnie z Warszawki wydać dyspozycje- przeryć Śląsk w interesie obywateli, nie pokrywając strat poszkodowanych! i tylko proszę nie pisać, że odszkodowania i rekompensaty, bo to ściema! gdyby gminy i mieszkańcy dostawali faktycznie odszkodowania, to by nie protestowały!
  • Anna, 2019-09-25 08:20:44

Do Jan: Niestety wpływy z eksploatacji pozostaną kilkadziesiąt lat po jej zakończeniu - gdzie będziemy wtedy szukać spółek górniczych??
  • John, 2019-09-25 08:17:45

Do Jan: Tylko SP nie jest później skory do pokrywania strat powstałych na moim majątku w wyniku eksploatacji złóż
  • Jan, 2019-09-25 07:12:55

Gminy przez lata nie przestrzegały obowiązku wpisywania udokumentowanych złóż do miejscowych planów. Celowo blokowały inwestycje górnicze przez wprowadzania nieuprawnionych zapisów planistycznych, uniemożliwiając wydobywani złóż Skarbu Państwa (38 mln Polaków). Teraz, kiedy właściciel (SP) postanowił zadbać o interes swoich obywateli, to gminy krzyczą, że to je krzywdzi. Dobre sobie!

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!