Partner portalu
KOMENTOWANY TEKST

Solidarność Oświatowa: musimy się wstrzymać z działaniami do powołania nowego rządu


 • Realista, 2019-11-15 09:34:05

  To esencja zawodu nauczycielskiego -" nic dodać, nic ująć".....za kilka lat nie będzie komu uczyć młodego pokolenia !!!!! "BRAWo hejterzy zawodu nauczycielskiego.......!!!!!!!!!¡!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 • Realista, 2019-11-15 09:24:57

  BRAWO Nauczyciele- wreszcie doświadczyliście, że za 2500 nie da się utrzymać rodziny na godnym poziomie. A kto temu zaprzecza, to niech zatrudni się w szkole- 17.000 wakatów czeka i co roku zwiększa się....
 • nauczyciel35, 2019-10-31 17:44:36

  Postulowali "już dwa, trzy lata temu w rozmowach z minister Anną Zalewską" i co? I wielkie nic!
 • Informatyk, 2019-10-30 07:22:10

  Chcecie wysokich kwalifikacji, powołania- a płacić "miską ryżu".
 • rybak, 2019-10-29 18:56:17

  Z działaniami?! He he he... Jajcarze z was....
 • Strajkujacy, 2019-10-29 07:51:54

  Nie ierdol glupot...dzefie oswiatowej solidarnosci ty sie nie liczys ciebie noe ma a my solidarnośc oswiatowa bedziemy strajkowac wrdlug swojego uznania
 • Dorosle dziecko - Archite, 2019-10-28 10:56:17

  Do azerbejdzan: Ta Pani wybrała taki zawód i chciałaby godnie zarabiać. Chcieć to móc. Tak więc chciała i może uczyć. Zmiana zawodu bez problemu bo ma wysokie kwalifikacje. Jeżeli osoba nie będąc w oświacie nie ma pojęcia, że nauczyciel ma za zadanie ciągle się dokształcać korzystając z różnych form, począwszy od studiów zaocznych kończąc na różnego rodzaju kursach. I nie w godzinach pracy tylko poza również w weekendy. Naród niestety widzi tylko 18 godz. przy tablicy, wakacje, ferie. Ogólnie po co wolne. Niech pracują na okrągło ucząc, wychowując, opiekując się podopiecznymi ku chwale ojczyzny. To nie ważne, że pracuje się z zasobem ludzkim, codziennie nie wiadomo co się wydarzy, jaki problem wychowawczy rozwiązać, jak sobie poradzić z hałasem. Mają tyle wolnego co każdy pracownik innej firmy. Ferie opieka nad dziećmi, dzień nauczyciele - wolne mają dzieci (bo to ich święto), a nauczyciel szkolenie, rada- wakacje ok 12 lipca do polowy sierpnia, bo już trzeba przygotowywać się do nowego roku szkolnego, przygotowac i przeprowadzic egzaminy kwalifikacyjne, poprawkowe itp... Urlop - ilość dni jak w innych zawodach, tylko z taką różnicą, że nie mogą go wziąć wtedy kiedy chcą. Proszę pomyśleć też nad tym, że gdyby nauczyciel nie miałby "tyle" wolnego to nie miałby tyle cierpliwości do dzieci. Oni też potrzebują odpoczynku. Za nim będziemy krytykować zastanówmy się co nam to da. Przyjdzie dzień, że nie będzie miał kto uczuć, jak naród nie będzie chronił tego zawodu tylko walczył.
 • azerbejdzan, 2019-10-28 10:53:50

  Do Hmm: No i jedynie potwierdził Pan/Pani to o czym piszę. Inteligentni ludzie poradzą sobie sami - pewnie pracy więcej, mniej socjalu ale podejrzewam, że spełnienie większe. Na pewno ejst cieżko i gorycz rozumiem ale mimo wszystko - Gratuluję. Przykro jedynie, ze w szkołach państwowych nadal gro ludzi którzy nie powinni się tam znaleźć, korzysta z tego życia jak pączek w maśle. Tak, bo tak żyją nauczyciele i chyba wielu spośród nich nie rozumie co to jest praca u przysłowiowego prywaciarza - korzystają z wakacji, wolnego, praca przy tablicy .. no błagam - wyjaśnijcie to zwykłemu kowalskiemu który wstaje o czwartej i idzie pracować do nocy. Jakie teatry? Jakie wycieczki? Trochę pokory i mniej buty niektórym nauczycielom na pewno się przyda. Nie zrozummy się złe - jestem za tym, żeby wykształceni, pasjonaci, ludzie którzy "czują bluesa" zarabiali to co mają zarabiać. Ale z drugiej strony - to są instytucje państwowe i tu się nigdy kokosów nie zarabia - taka prawda.
 • Hmm, 2019-10-28 09:45:13

  Do azerbejdzan: w zawodzie nauczyciela jest sufit zarobkowy, którego odkształcaniem nie przebijesz, więc zostaje tylko zmiana zawodu. Co zrobi naród gdy faktycznie do zawodu będą szli tylko ci co muszą, a to co się tutaj wypisuje na temat nauczycieli będzie w 100% prawdziwe? Ignorancja narodu nie zna granic. Wszystkich wrzucacie do jednego wora. Setki szkół w państwie, a wy cały czas wypominacie mały % ludzi z tego zawodu zniechęcając innych. Już nie pracuję w szkole państwowej, bo moje zaangażowanie było ignorowane i byłem traktowany jak najsłabsze ogniwo w tym zawodzie. Pracuję teraz sam na siebie. Żyje mi się lepiej niż podczas pracy w zawodzie. Niech ludze pójdą po rozum, bo w publicznych zostaną tylko mściwi ludzie. Nikt wartościowy nie będzie chciał pracować w takiej atmosferze za takie pieniądze.
 • azerbejdzan, 2019-10-28 09:11:54

  Do Stanisław J.: Sama sobie Pani wybrała zawód, to proszę do siebie mieć pretensje. Czasy się zmieniają, każdy coraz więcej pracuje za psie pieniądze. Albo się człowiek dokształca, weryfikuje swoją wiedzę i umiejętności, albo zmienia zawód. Jeszcze nie słyszałem, żeby inteligentny człowiek, który CHCE i który potrafi - nie poradził sobie w życiu. Zazwyczaj narzekają łamagi o obiboki. PS: Znowu będziecie śpiewać i robić z siebie pośmiewisko? Właśnie taki wasz poziom.
 • Stanisław J., 2019-10-28 09:07:13

  Do azerbejdzan: zapraszam do szkoły. O potrzebuję opieki na zielonej szkole w maju. "Odpocznie" Pan/Pani sobie.
 • azerbejdzan, 2019-10-28 08:52:33

  A za co te pieniądze? Najpierw odsiać tych co poszli na studia pedagogiczne "bo łatwe", wyrzucić tych którym się wydaje ze coś umieją a którzy potrafią jedynie dzieci ośmieszać, ogolnie - poziom w panstwowych szkołach bywa tragiczny - najpierw poprawcie poziom a potem wynagrodzenia.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!